Foto: TASR

Goffin: „Kyrgios nie je dobrý príklad pre mladších hráčov“

BRUSEL – Belgičan David Goffin má za sebou životnú sezónu, ktorú korunoval postupom do finále Turnaja majstrov a posunom na 7. miesto v rebríčku ATP. Zaujímavý rozhovor poskytol portálu TennisActu.

„Myslím si, že mám správny prístup a správanie, aby som bol úspešný. Robím to v prvom rade pre seba, ale je dôležité, že to môže mať pozitívny vplyv na mladších hráčov. Kyrgios sa dostal medzi špičku, no podľa mňa nie je dobrý príklad pre mladších austrálskych tenistov,“ začal svoje rozprávanie belgický bojovník.

„Je to jeho spôsob, ktorý funguje. Ľudia však chcú vidieť viac hráčov ako som ja,“ dodal na tému správania na kurte. Goffin už dlho bojuje so zranením kolena. Ako je na tom po zdravotnej stránke? „Je to oveľa lepšie. Dvojtýždňový odpočinok bol skvelý. Podstupujem dlhodobú liečbu, ktorá bude pokračovať. Dobrá správa je, že ma to neobmedzuje, keď hrám,“ ubezpečil fanúšikov pred začiatkom novej sezóny.

Po finále Davisovho pohára naberal sily na spoločnej dovolenke s francúzskymi finálovými súpermi Lucasom Pouillem, Jo-Wilfriedom Tsongom a Pierreom-Huguesom Herbertom. „Nemali sme medzi sebou žiadne problémy. Príliš sme sa o tom nerozprávali. Nevnímam ich ako rivalov, ale ako kamarátov. A naše priateľky spolu vychádzajú výborne,“ zakončil 27-ročný Belgičan, ktorý sa stal doma športovcom roka.

Do novej sezóny vstúpi oficiálne až na grandslamovom Australian Open (15. – 28. januára). Predtým ho čaká tradičná exhibícia v Kooyongu (9. – 12. januára) a Hopman Cup (30. decembra – 6. januára).

About Michal Pokrivka

Check Also

Novak Djokovič

VIDEO Djokovič vo Viedni šokujúco končí: Taliansky lucky loser svetovú jednotku zmietol z kurtu!

VIEDEŇ – Senzačne hladký koniec pripravil taliansky outsider Lorenzo Sonego na halovom podujatí vo Viedni …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 + two =