Home Správy Giorgiová v Linzi s druhým titulom v kariére

Giorgiová v Linzi s druhým titulom v kariére

by Dominika Mikušiaková

LINZ – Piata nasadená Camila Giorgiová zdolala vo finále turnaja kategórie WTA International v rakúskom Linzi úspešnú kvalifikantku Jekaterinu Alexandrovovú po setoch 6:3, 6:1.

V prvom dejstve sa dlho hralo bez šancí na príjme. Aktívnejšia Giorgiová, ktorá trestala najmä druhý servis súperky si vôbec prvý brejkbal vypracovala za stavu 4:3 a okamžite ho aj premenila. Následne prvý set bez problémov dopodávala, keď esom premenila v poradí druhý setbal.

V druhom sete pokračovala Talianka v agresívnej hre. Alexandrovovú zasypávala víťaznými údermi a pritom sa vyvarovala zbytočných chýb. Jediný gem povolila súperke za stavu 4:0 a za stavu 5:1 ukončila zápas čistou hrou na príjme.