Foto: Twitter/WTA

Gauffová už môže vyhrať Grand Slam, mieni trénerský velikán

NICE – Američanka Cori Gauffová prekonávala v posledných mesiacoch jeden vekový rekord za druhým a mnohí sa pýtajú, kedy dobyje olymp v podobe grandslamového turnaja.

Vlani sa stala vtedy 15-ročná Coco, ako jej všetci hovoria, najmladšou hráčkou v tzv. otvorenej ére, ktorá prešla wimbledonskou kvalifikáciou. Aby toho nebolo málo, dokráčala až do 4. kola hlavnej súťaže. Na jeseň získala v rakúskom Linzi prvý WTA titul. Tento rok prenikla na Australian Open po skalpe japonskej obhajkyne titulu Naomi Osakovej opäť do 4. kola Grand Slamu. Tam podľahla po trojsetovej bitke svojej krajanke a neskoršej šampiónke Sofii Keninovej.

Francúzsky kouč americkej ikony Sereny Williamsovej Patrick Mouratoglou verí, že sa blíži Gauffovej veľká chvíľa. „Viem si predstaviť, že sa Coco dostane do finále Grand Slamu a zvíťazí. Cítim, že od toho nie je ďaleko. Zápas proti Sofii Keninovej v Melbourne ukázal, že sa ešte musí zlepšiť. Má však konzistentne skvelú úroveň hry a pri jej obrovskom sebavedomí môže prekvapiť a možno už ten Grand Slam aj vyhrať,“ cituje jedného z najuznávanejších trénerov portál Tennis 365.„Úroveň tenisu Coco je už vysoká. Má veľa silných herných prvkov – výborný servis, neuveriteľný bekhend. Keď ide o kľúčovú výmenu, vie si ísť po bod na sieť. Tiež bude hrať systémom ritern-volej, aby zatlačila na súperky. Mnohým veciam v tenise už rozumie, ale stále je priestor na zlepšenie. V 16 rokoch je však mimoriadne zrelá. V tom najväčšmi vyniká. Spôsob, akým zvláda zápasy je unikátny,“ dodal Mouratoglou.

About Michal Pokrivka

Check Also

Roger Federer

VIDEO Veľký návrat už 8. decembra: Roger Federer rozjasal fanúšikov

BAZILEJ – Niet najmenších pochýb o tom, že 20-násobný grandslamový šampión Roger Federer, je značkou …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × 3 =