Home Audio/video FOTO+VIDEO: Šok v bratislavskom NTC: Famózny Horanský zdolal 21. hráča sveta a vyrovnal na 1:1

Filip Horanský

BRATISLAVA – Slovenskí tenisti hrajú po úvodnom dni kvalifikačného duelu o postup na finálový turnaj Davisovho pohára s Talianskom 1:1. O vyrovnávajúci bod pre domáce farby sa na harde v bratislavskom NTC zaslúžil Filip Horanský, ktorý po výbornom výkone nečakane zdolal taliansku dvojku Lorenza Sonega 7:6 (2), 6:3.

Slovenský reprezentant sa nezľakol Sonega a od úvodu držal s favoritom krok. Za stavu 3:3 sa vďaka kvalitným returnom prepracoval k trom brejkbalom a po prvý raz v zápase prelomil súperovo podanie. Talian však následne kontroval rebrejkom a o osude prvého setu napokon rozhodol tajbrejk. V ňom dominoval Horanský, ktorý si po dvoch minibrejkoch vypracoval náskok 5:0.

Sonego sa rýchlo otriasol, na začiatku druhého dejstva zobral súperovi podanie a po potvrdení brejku sa ujal vedenia 2:0. Horanský však v ďalších minútach otočil na 3:2, v ôsmom geme opäť prelomil Sonegovo podanie a zápas už dotiahol do úspešného konca. Za stavu 5:3  premenil za obrovského aplauzu fanúšikov druhý mečbal a získal jeden z najcennejších skalpov v kariére.

Filip Horanský po výhre nad Lorenzom Sonegom (Foto: TASR/AP – Pavel Neubauer)

Horanský nastúpil namiesto Alexa Molčana, najlepšieho slovenského singlistu pripravil o štart v zápase pozitívny test na koronavírus. Slovenskému náhradníkovi sa podaril husársky kúsok, získal totiž skalp 21. hráča svetového rebríčka ATP. Horanskému patrilo v najnovšom vydaní rebríčka až 203. miesto.