Novak Djokovič, Trofej, Koncoročná jednotka
Novak Djokovič (Foto: TASR/AP - John Walton)

FOTO V milionárskej spoločnosti nechýba ani Kvitová: Tieto tenisové hviezdy zarobili v uplynulej sezóne najviac

BRATISLAVA – Aj napriek viacerým zrušeným podujatiam a všemožným reštrikciám kvôli zúriacej pandémii nového koronavírusu, sa viacerým tenisovým hviezdam podarilo v uplynulej sezóne zarobiť slušný balík.


Skrátená sezóna bola výrazne ovplyvnená prísnymi protipandemickými opatreniami a tak v období od marca do augusta nemohli tenisti a tenistky bojovať na množstve tradičných a pekne dotovaných podujatiach. Aj napriek tomu si tí úspešnejší dokázali zarobiť pekné peniaze. V rebríčkovom poradí sú zarátané výlučne odmeny zo singlových podujatí.

Medzi ženami nechýba Kvitová

10. Elise Mertensová (999 904 dolárov asi 824 000 eur)

Elise Mertensová
Elise Mertensová (Foto: TASR/AP – Frank Franklin II)

Belgická svetová dvadsiatka si v uplynulej sezóne zahrala finále v Linzi, Prahe aj v New Yorku na podujatí Cincinnati Masters. Čo sa týka grandslamových podujatí, uhrala osemfinále na Australian Open a štvrťfinále na US Open.

9. Aryna Sabalenková (1 112 700 dolárov asi 916 935 eur)

Aryna Sabalenková
Aryna Sabalenková (Foto: TASR/AP – Charles Krupa)

Bieloruská svetová desiatka ovládla turnaje v Linzi, Ostrave aj Dauhe, v Štrasburgu a Adelaide skončila až v semifinále. Na grandslamoch sa jej nedarilo, najďalej zašla do tretieho kola na Roland Garros.

8. Jennifer Bradyová (1 245 741 dolárov asi 1 026 569 eur)

Jennifer Bradyová
Jennifer Bradyová (Foto: TASR/AP – James Crisp)

Americká svetová 24. ovládla turnaj v Lexingtone, v Ostrave a Dubaji sa prebojovala do semifinále. Jej najväčším úspechom je ale semifinálová účasť na US Open, kde skončila na rakete Ósakovej.

7. Petra Kvitová (1 505 967 dolárov asi 1 241 011 eur)

Petra Kvitová
Petra Kvitová (Foto: TASR/AP – Michel Euler)

Česká svetová osmička v Dauhe prehrala až vo finále a v Brisbane skončila v semifinále. Na grandslamoch sa jej darilo, keď na Australian Open skončila v štvrťfinále, na US Open v osemifnále a na Roland Garros v štvrťfinále.

6. Simona Halepová (1 928 119 dolárov asi 1 588 891 eur)

Simona Halepová
Simona Halepová (Foto: TASR/AP – Michel Euler)

Rumunská svetová dvojka si v uplynulej sezóne podmanila podujatia v Ríme, Dubaji a v Prahe. Na grandslamoch dosiahla na semifinále Australian Open, na parížskom Roland Garros skončila v osemfinále.

5. Garbine Muguruzaová (1 942 072 dolárov asi 1 600 390 eur)

Garbine Muguruzová Blancová
Garbine Muguruzová Blancová (Foto: TASR/AP)

Aktuálna španielska svetová 15. v Shenzene a v Ríme dosiahla na semifinále, ale jej najväčším úspechom bola finálová účasť na Australian Open.4. Victoria Azarenková (1 959 453 dolárov asi 1 614 712 eur)

Victoria Azarenková
Victoria Azarenková (Foto: TASR/AP/ČTK – Jaroslav Ozana)

Bieloruská svetová trinástka ovládla podujatie Cincinnati Masters v New Yorku a v Ostrave sa prebojovala až do finále. Najväčším úspechom ale bola finálová účasť na US Open, kde po boji podľahla Ósakovej.

3. Iga Šwiateková (2 179 271 dolárov asi 1 795 856 eur)

Iga Swiateková
Iga Swiateková s trofejou (Foto: TASR/AP – Christophe Ena)

Poľská svetová sedemnástka šokovala tenisový svet triumfom na parížskom Roland Garros.

2. Naomi Ósaková (3 352 755 dolárov asi 2 762 880 eur)

Naomi Ósaková
Naomi Ósaková (Foto: TASR/AP – Frank Franklin II)

Aktuálna japonská svetová trojka dosiahla v Brisbane na semifinále a v New Yorku na Cincinnati Masters nenastúpila na finálový súboj proti Azarenkovej. Jej najväčším úspechom uplynulej sezóny bol triumf na US Open.

1. Sofia Keninová (4 302 970 dolárov asi 3 545 918 eur)

Sofia Keninová
Sofia Keninová s grandslamovou trofejou (Foto: TASR/AP-Dita Alangkara)

Americká svetová štvorka, víťazka halového podujatia v Lyone zažiarila v uplynulej sezóne hlavne na grandslamoch. Keninová vyhrala Australian Open, na US Open skončila v osemfinále a na parížskom Roland Garros prehrala až v boji o titul s poľskou senzáciou Swiatekovou.U mužov nechýbajú mladé ruské pušky

10. Roberto Bautista Agut (1 390 184 dolárov asi 1 145 599 eur)

Roberto Bautista-Agut
Roberto Bautista-Agut (Foto: TASR/AP – Manu Fernandez)

Španielska svetová trinástka, najväčšie úspechy dosiahol na Cincinnati Masters v New Yorku a tiež v Kolíne nad Rýnom, kde sa prebojoval do semifinále. Na grandslamoch príliš ďaleko nezašiel, tretie kolo bolo preňho stopkou na Australian Open, US Open aj Roland Garros.

9. Diego Sebastian Schwartzman (1 550 441 dolárov asi 1 277 661 eur)

Diego Sebastian Schwartzman
Diego Sebastian Schwartzman (Foto: TASR/DPA – Jonas Güttler)

Argentínska svetová deviatka uhrala finále v Córdobe, Masters v Ríme aj Kolíne nad Rýnom a tiež semifinále v Buenos Aires. Najväčším úspechom malého veľkého Diega bolo semifinále Roland Garros, kde nestačil na Nadala a pridal aj osemfinále na Australian Open, kde zas skončil na rakete Djokoviča.

8. Pablo Carreno Busta (1 736 746 dolárov asi 1 431 188 eur)

Pablo Carreno-Busta
Pablo Carreno-Busta (Foto: TASR/AP – Alessandra Tarantino)

Španielska svetová 16. si zahrala semifinále v Rotterdame, štvrťfinále v Adelaide aj na parížskom Masters. Čo sa týka grandslamových úspechov tak najväčším bolo semifinále na US Open, ku ktorému pridal aj štvrťfinále na Roland Garros, kde skončil na rakete Djokoviča.

7. Stefanos Tsitsipas (2 093 232 dolárov asi 1 724 955 eur)

Stefanos Tsitsipas
Stefanos Tsitsipas (Foto: TASR/AP – Alessandra Tarantino)

Grécka svetová šestka ovládla halové podujatie v Marseille, ku ktorému Stefanos pridal finálové účasti v Hamburgu a Dubaji a tiež semifinále na Cincinnati Masters v New Yorku. Na grandslamoch sa mu najviac darilo na Roland Garros, kde skončil v semifinále na rakete Djokoviča.

6. Andrej Rublev (2 169 487 dolárov asi 1 787 794 eur)

Andrej Rublev (Foto: TASR/AP – Frank Augstein)

Ruská svetová osmička ovládla v uplynulej sezóne až päť turnajov: Viedeň, Petrohrad, Hamburg, Adelaide a Dauhá. Na grandslamoch sa Rublev prebojoval do štvrťfinále Roland Garros aj US Open, v Melbourne skončil v osemfinále.5. Alexander Zverev (3 255 077 dolárov asi 2 682 388 eur)

Alexander Zverev
Alexander Zverev (Foto: TASR/AP – Frank Augstein)

Nemecká svetová sedmička, dvojnásobný víťaz halových podujatí v Kolíne nad Rýnom a finalista parížskeho Masters. Na grandslamoch dosiahol významné úspechy, keď na Australian Open vypadol až v semifinále, na US Open dokonca vo finále (v obidvoch prípadoch s Thiemom) a na Roland Garros neprešiel cez osemfinále.

4. Daniil Medvedev (3 607 670 dolárov asi 2 972 947 eur)

Daniil Medvedev, Víťaz, Trofej, Turnaj majstrov 2020, Londýn
Daniil Medvedev (Foto: TASR/AP – Frank Augstein)

Ruská svetová štvorka a víťaz koncoročného Turnaja majstrov. Medvedev vyhral parížsky Masters a na US Open v boji o finále skončil na rakete Thiema.

3. Rafael Nadal (3 856 127 dolárov asi 3 177 691 eur)

Rafael Nadal
Rafael Nadal s víťaznou trofejou (Foto: TASR/AP – Francois Mori)

Španielska svetová dvojka a rekordný šampión Roland Garros si ani v uplynulej sezóne nenechal ujsť parížsky grandslamový triumf. Okrem toho Rafa na parížskom Masters aj záverečnom ATP Finals dokráčal až do semifinále, vyhral Acapulco a na Australian Open prehral dramatické štvrťfinále s Thiemom.

2. Dominic Thiem (6 024 876 dolárov asi 4 964 876 eur)

Dominic Thiem
Dominic Thiem (Foto: TASR/AP – Frank Franklin II)

Rakúska svetová trojka, finalista Australian Open aj koncoročného Turnaja majstrov najväčší úspech dosiahol triumfom na prestížnom US Open, na Roland Garros skončil v štvrťfinále.

1. Novak Djokovič (6 435 158 dolárov asi 5 302 974 eur)

Novak Djokovič, Trofej, Koncoročná jednotka
Novak Djokovič (Foto: TASR/AP – John Walton)

Rebríčku kraľuje srbská svetová jednotka, ktorá ako jediná v uplynulej sezóne zarobila cez 5 miliónov eur. Djokovič v uplynulej sezóne vyhral Masters v Ríme aj v New Yorku, Dubaj a z grandslamov sa mu podarilo ovládnuť obľúbený Australian Open, ku ktorému pridal finále na Roland Garros, v ktorom nemal šancu proti Nadalovi.Zdroj: ts, tenisportal

About Majo Malinovský

Check Also

Roberto Bautista-Agut, Montpellier

Tenisové tipy (28.2.): Potvrdia Španieli Bautista-Agut a Ramos-Vinolas role finálových favoritov?

BRATISLAVA – Ani dnes nemôžu chýbať naše tradičné tipérske odporúčania. Pozrieme sa bližšie na to, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twenty − 17 =