Serena Williamsová
Serena Williamsová (Foto: TASR/AP - Michel Euler)

FOTO Uznávaný novinár sa pustil do lúčiacej sa Williamsovej: Je mi z toho zle, ako z konca kariéry robí vojnu pohlavia

NEW YORK – Zatiaľ čo v tenisovom svete sa to hemží oslavnými komentármi na kariéru americkej tenistky Sereny Williamsovej, na sociálnych sieťach to tak rozhodne nie je. Hrajúca legenda v utorok oznámila prostredníctvom magazínu Vogue, že nasledujúce týždne budú jej poslednými na profesionálnom okruhu. Niekdajší novinár britského denníka The Sun sa do nej ale ostro pustil.


Kelvin MacKenzie, ktorý o sebe na Twitteri vyhlasuje, že je najúspešnejší šéfredaktor britského denníka The Sun, sa teraz pustil do jednej z najlepších tenistiek všetkých čias.

Nepáčilo sa mu vyhlásenie Sereny Williamsovej, ktorá v utorkovom článku vysvetlila dôvody, prečo už nechce ďalej tráviť čas na okruhu a radšej sa venovať rodine.

„Keby som bola muž, tak by som toto nepísala, ďalej by som hrala a vyhrávala, zatiaľ čo by moja žena drela na rozširovaní našej rodiny,“ napísala v jednom z odsekov v magazíne Vogue dvadsaťtrinásobná grandslamová šampiónka, ktorá v septembri oslávi 41 rokov.

MacKenzie s ňou ale vôbec nesúhlasí. „Je mi zle z toho, ako z konca kariéry robí vojnu pohlavia. V 41 rokoch už nie sú žiadni grandslamoví šampióni bez ohľadu na pohlavie,“ napísal na Twitteri.

Matka štvorročnej dcérky Olympie si pritom tento týždeň pripísala v Toronte prvú výhru po roku a dvoch mesiacoch, keď porazila Španielku Nuriu Párrizasovú.

„Snažím sa užiť si tieto okamihy. Je to ako svetlo na konci tunela. Približujem sa mu a nemôžem sa dočkať, až ním prejdem,“ uviedla Williamsová.

Sama sa chcela vyhnúť slovu „odchod do dôchodku“. „Nikdy som toto označenie nemala rada. Nepripadá mi ako moderné. Premýšľam o tom ako o prechode, ale chcem byť pri použití tohto slova opatrná, pretože pre určitú komunitu ľudí to znamená niečo veľmi špecifické a dôležité. Asi najlepšie slovo, ktoré by to popísalo, je evolúcia,“ dodala.Vedľa 23 grandslamových trofejí má Američanka na konte ďalších päťdesiat titulov z okruhu WTA. Na konte má aj olympijské zlato a päť víťazstiev na Turnaji majsteriek.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Jelina Svitolinová, Roland Garros 2023

VIDEO Ruku jej síce opäť nepodala, ale: Svitolinová po obrate ďalšiu súperku z Ruska neodignorovala

PARÍŽ – Ukrajinka Jelina Svitolinová zvíťazila v 3. kole parížskeho Roland Garros v pikantnom rusko-ukrajinskom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twenty − twelve =