Sebastian Korda, Hubert Hurkacz
Sebastian Korda a Hubert Hurkacz po finále v Delray Beach (Foto: TASR/AP - Lynne Sladky)

FOTO Talentovaný syn českej legendy odhalil tajomstvo úspechu: Najskôr sme chceli túto správu utajiť

DELRAY BEACH – So synom legendárneho Petra Kordu treba v budúcnosti rozhodne počítať. Aj keď na úvodnom podujatí sezóny v americkom Delray Beach na vytúžený titul nedosiahol, opäť jasne potvrdil, že je jedným z top talentov súčasnosti.


Sebastian Korda zvládol trojzápasové duely s domácimi favoritmi Paulom a Isnerom a v boji o finále ho nezastavil ani rozbehnutý Brit Norrie. Vo finále začal proti Poliakovi Hurkaczovi výborne, ale postupne Poliak prebral opraty zápasu do rúk a 20-ročný americký talent sa nenašliapol ani po krátkom ošetrení. Finále prehral dvakrát 3:6, ale aj napriek tomu sa v rebríčku ATP posunie už na 103. pozíciu, čo je jeho kariérne maximum a vytúžený prienik do elitnej stovky má na dosah.

Pod taktovkou najväčších legiend

Za jeho úspechmi a výrazným progresom v kariére ale nestojí len jeho legendárny otec, ktorý v roku 1998 ako posledný český tenista zdvihol v Melbourne nad hlavu grandslamovú trofej. Okrem kondičného trénera Mareka Všetíčka tím okolo mladého Kordu dopĺňa aj osemnásobný grandslamový šampión a svetová jednotka legendárny Američan Andre Agassi.

„Strávili sme s otcom, mojím kondičným trénerom a Andrém dva týždne v Las Vegas a bol to parádny zážitok. Agassi neskutočne premýšľa o tenise, vidí ho úplne inak ako množstvo ľudí. Je pre mňa česť a veľké privilégium, že spolu môžeme spolupracovať a ja sa od neho môžem učiť,“ uviedol mladý talent, na ktorého tréningu bola prítomná aj jedna z najväčších ženských legiend Steffi Graffová, manželka Agassiho. Tá je tiež 23-násobnou grandslamovou víťazkou, z toho jeden triumf dosiahla v debli. „Najskôr sme chceli túto správu utajiť, ale nakoniec som neodolal a musel som sa s nimi odfotiť,“ dodal Korda k spoločnej foto so slávnym americko-nemeckým párom, ktorý žije v Las Vegas.Ako vyzerá spolupráca s toľkými legendami?

„Prvý deň to vyzeralo tak, že ja som bol sám na jednej strane kurtu a proti mne hrali otec so Steffi. Andre stál pri mojej polovici a všetko pozoroval, bolo to neuveriteľné,“ nadchýnal sa mladý americký talent. Spolupráca aktuálnej svetovej trojky v rebríčku mladíkov do 21 rokov s legendou zatiaľ funguje hlavne na báze telefonátov: „Často spolu hovoríme, máme výborný vzťah. Pravidelne mi po zápasoch volá a rozoberáme spolu zápasy.“

Práve po rozhovoroch s legendárnym Agassim sa Korda rozhodol nezúčastniť na kvalifikácii o účasť na úvodnom grandslame sezóny Australian Open, ale preferovať bude hlavne menšie challengerové turnaje, na ktorých by si mal zabezpečiť čo najskorší prienik do elitnej stovky a tým pádom istú účasť na hlavných turnajoch ďalších grandslamových podujatí. „Preberali sme to aj s otcom i mojím fitnes trénerom a došli sme k záveru, že je pre mňa najdôležitejšie hrať čo najviac zápasov a viac si vyberať turnaje, ktoré budem hrať,“ uviedol talentovaný Američan s českými koreňmi.Po skvelom závere roka skvelý vstup do novej sezóny

Vychádzajúca tenisová hviezda sa do povedomia fanúšikov viac dostala už koncom minulého roka, keď na prelome septembra a októbra Korda prekvapil výbornou hrou na antukovom Roland Garros. Trojkolovú kvalifikáciu zvládol bez straty setu a nečakane vyradil Seppiho, Isnera aj Pedra Martíneza. Veľký talent stroskotal až v osemfinále, keď skončil na rakete najúspešnejšieho tenistu a opätovného víťaza Roland Garros Rafaela Nadala, ktorý síce s mladíkom stratil len štyri hry, ale aj tak ho po zápase nesmierne vychválil a predpovedal mu žiarivú budúcnosť.

Na ďalšom podujatí už v halovom prostredí v nemeckom Ismaningu opäť Korda skončil na rakete celkového víťaza, keď v štvrťfinále nestačil na Švajčiara Hueslera. Už onedlho sa ale dočkal turnajového triumfu, keď so stratou jediného setu v piatich zápasoch ovládol halové podujatie v nemeckom Eckentali. A ako sme spomínali vyššie aj vstup do novej sezóny mu vyšiel skvele.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Jannik Sinner

VIDEO Senzačná prehra talianskeho supertalentu v Montpellieri: Na výhru mu nestačilo ani vedenie 1:0

MONTPELLIER – Taliansky tenista Jannik Sinner prekvapujúco končí na turnaji v Montpellieri už v prvom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eighteen − 8 =