Novak Djokovič
Novak Djokovič (Foto: TASR/AP - Darko Vojinović)

FOTO Svetová jednotka čelí nenávisti: Djokovič zomri, prajeme ti to

BELEHRAD- Čelí drsnej kritike. Fanúšikovia mu dokonca prajú smrť. Srbský tenista Novak Djokovič je pod paľbou kritiky, či už zo strany tenisových expertov alebo fanúšikov. Za všetko môže nepodarený projekt Adria Tour, ktorý mal v dobe pandémie koronavírusu hráčom vyplniť pauzu medzi svetovými turnajmi. Nedodržiavanie predpísaných pravidiel malo fatálne následky, na COVID-19 sa nakazili štyria profesionálni hráči vrátane Djokoviča.


Táto nepríjemná udalosť poriadne nahnevala aj chorvátskych fanúšikov, ktorí tento škandál nemohli rozdýchať a dokonca sa na stenách budov objavili graffiti plné nenávisti. „Djokovič zomri, prajeme ti to. Zdravíme zo Splitu,“ bolo napísané na stene budovy.

foto: Grano Sapientia

Podporu Srbovi vyjadrila aj jeho matka, ktorú pravdepodobne nahnevali negatívne reakcie z médií. „To, čo píšete, je desivé, ale sme na to zvyknutí. Je jasné, že ľudia majú vždy niečo proti Novakovi,“ posťažovala sa srbským médiám.Otec srbského tenistu následne našiel jednoznačného vinníka celého incidentu. „Dimitrov oznámil, že je infikovaný až po testovaní v Zadare, aj keď to vedel už predtým. Je to vinník,“ povedal rozhorčený Srdjan Djokovič. Hnev chorvátskych fanúšikov to však neotupilo.

Zdroj: sport.cz

About Roderik Pastier

Check Also

tenisová raketa

ATP opäť upraví počítanie bodov v rebríčku: K avizovaným zmenám príde už čoskoro

LONDÝN – Rebríček ATP čakajú od marca opäť nové zmeny. Aktuálny ranking bude nahradený novým …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

12 − five =