Novak Djokovič
Novak Djokovič (Foto: TASR/ AP - Seth Wenig)

FOTO Šokujúce slová Djokoviča: Nemôžem vylúčiť, že rozhodcu netrafím znovu

NEW YORK – Na incident, ktorý sa stal na nedávnom US Open, tenisoví fanúšikovia len ťažko zabudnú. Vylúčenie Novaka Djokoviča z osemfinálového zápasu proti Španielom Bustovi, po tom, čo neumýselne trafil čiarovú rozhodkyňu do krku, vyvolalo obrovskú vlnu diskusie. To však nie je všetko, svetová jednotka šokovala opäť.


Djokovič sa po inkriminovanom momente k udalosti nevracal, zranenej rozhodkyni sa ospravedlnil len prostredníctvom sociálnych sietí, dokonca sa nezúčastnil ani bezprostredne po zápase tlačovej konferencii, za čo bol odmenený pokutou.

Svoje mlčanie Srb prelomil až teraz. „Moment, ktorý sa stal na US Open vo mne zostane po celý život, bola to obrovská chyba a veľmi to ľutujem,“ povedal Djokovič pred turnajom v Ríme.

„Niečo také sa mi stalo po prvýkrát v živote. Áno, mal som v minulosti šťastie, že som nikoho nezranil, ale nie som jediný. Nezáleží na tom, či som si vylúčenie zaslúžil alebo nie, musím to akceptovať,“ pokračoval Srb v rozhovore pre talianske média.

Novak Djokovič
Novak Djokovič (Foto: TASR/AP – Seth Wenig)

Djokovič: Nemôžem garantovať, že sa mi niečo podobné neprihodí znovu

Svetová jednotka v ďalšom pokračovaní rozhovoru šokovala svojich fanúšikov. „Nemôžem sľúbiť, že sa niečo podobné v mojom živote už nikdy nebude opakovať. Budem robiť všetko pre to, aby som sa tomu vyhol, ale všetko je možné,“ priznal sedemnásťnásobný grandslamový víťaz.Následne sa k nešťastnému momentu vrátil. „Po zápase som išiel za rozhodkyňou a opýtal som sa jej, či je v poriadku. Povedal som jej, že ma to strašne mrzí a že si to určite nezaslúžila,“ úprimne povedal Djokovič.

„Už je to preč a som rád, že môžem štartovať na antukovom turnaji v Ríme. Chcem sa opäť sústrediť na svoje výkony a pripraviť sa na French Open,“ zakončil.

Novak Djokovič má v prvom kole na turnaji v Ríme voľno, v ďalšom kole sa stretne s víťazom zápasu medzi Sandgrenom a Carusom.

Zdroj: sport.cz, ts

About Roderik Pastier

Check Also

VIDEO Druhý hrací deň priniesol prekvapivú prehru Medvedeva: Nadal vykročil za obhajobou víťazstvom v troch setoch

PARÍŽ – Španielsky tenista Rafael Nadal začal cestu za svojím dvadsiatym grandslamovým titulom „povinným“ víťazstvom. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × four =