Novak Djokovič
Novak Djokovič (Foto: TASR/AP - Kamran Jebreili)

FOTO Ruskí a bieloruskí tenisti na US Open áno, ale Djokovič nie: Naplní sa bizarný scenár?

NEW YORK – Na Australian Open si vôbec nezahral a z Melbourne bol nakoniec potupne deportovaný. A nie je vylúčené, že si bývalá svetová jednotka Novak Djokovič tento rok nezahrá ani na US Open. Znovu by totiž mohol doplatiť na svoj odmietavý postoj k očkovaniu proti koronavírusu.


Bol by to celkom paradox, pretože vedenie posledného grandslamu sezóny v uplynulých dňoch potvrdilo, že napriek pokračujúcej ruskej invázii na Ukrajine nebude reprezentantom Ruska a Bieloruska v účasti na turnaji brániť.

Je rozhodnuté! Ruskí a bieloruskí tenistu budú môcť štartovať na US Open pod jednou podmienkou

Takže zatiaľ čo v ostatných športoch dištancovaní Rusi a Bielorusi môžu vo Flushing Meadows hrať, Djokovičovi bude možno vstup do krajiny odmietnutý.

Podľa informácií denníka The Telegraph srbskému tenistovi skutočne hrozí, že nebude opäť vôbec vpustený do krajiny, pretože imigračná politika USA zatiaľ nijako nenaznačuje, že by sa uvoľnili reštrikcie cudzincov týkajúce sa povinnosti očkovania proti koronavírusu, aj napriek tomu, že je pandémia na výraznom ústupe.

Novak Djokovič si pred cestou na Australian Open zariadil výnimku z povinnosti vakcinácie z dôvodu prekonania choroby, ale víza mu boli po opakovaných súdnych konaniach v Austrálii zrušené a hviezdny hráč musel krajinu opustiť.

Aj po tejto skúsenosti ale trval na tom, že zo svojho postoja proti očkovaniu neustúpi, aj keď ho to bude stáť ďalšie štarty na grandslamoch.Jeho neústupnosť šikovne využil Rafael Nadal, ktorý pri Djokovičovej neúčasti na Australian Open vyhral a v počte získaných grandslamových titulov sa osamostatnil na čele historického poradia. Náskok následne navýšil ďalším triumfom na Roland Garros v Paríži.

Zdroj: sport.cz, ts

About Roderik Pastier

Check Also

Rafael Nadal

VIDEO Nadal prelietol do osemfinále, Kyrgios otočil atraktívny šláger s Tsitsipasom

WIMBLEDON – Španielsky tenista Rafael Nadal sa suverénnym spôsobom prebojoval do osemfinále dvojhry na grandslamovom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three × one =