Carla Suarezová Navarrová
Carla Suarezová Navarrová (Foto: TASR/AP - Mark Blinch)

FOTO Prekonala rakovinu, teraz opäť trénuje: Od začiatku myslím len pozitívne, priznáva Navarrová

MADRID – Španielskej tenistke Carle Suárezovej Navarrovej bolo v lete minulého roku diagnostikované ochorenie nazývané ako Hodgkinova choroba. Boj so zákernou chorobou sa pomaly blíži ku šťastnému koncu, Španielka navyše začala s tréningom.


„Som nadšená, že znovu môžem trénovať. Ďakujem z celého srdca za lásku, ktorú ste mi dali,“ napísala na sociálnych sieťach Navarrová.

Už v polovici marca sa španielska tenistka rozpovedala o tom, ako prebieha záverečná fáza boja s rakovinou. „Cítim sa dobre. Najdôležitejšie je, že už takmer dokončujem celý proces liečby. Toto ochorenie nie je rozhodne nič príjemné, ale od začiatku sa snažím premýšľať pozitívne s nádejou, že sa čo najrýchlejšie zotavím,“ priznala pred necelým mesiacom.

32-ročná hráčka sa naposledy predstavila na okruhu WTA vo februári minulého roku v katarskej Dauhe, kde vypadla s českou tenistkou Petrou Kvitovou po setoch 6:4, 3:6 a 0:6.Bývalá šiesta hráčka sveta dokázala počas svojej kariéry triumfovať na dvoch turnajoch kategórie WTA. Prvýkrát sa z titulu tešila v roku 2014 v portugalskom Oeiras, o dva roky neskôr triumfovala v Dauhe. Okrem toho získala šesť singlových titulov na ITF okruhu.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Tenisové tipy (17.4.): Zdolá senzačný premožiteľ Nadala aj ďalšiu náročnú prekážku v podobe nórskeho antukára?

BRATISLAVA – Ani dnes nechýba tradičný článok s tipmi, ktoré sa snažíme uviesť do vašej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

6 + one =