Home Najdôležitejšie FOTO Obrovský skrat favoritky Schmiedlovej v Hua Hine: Vyhrávala 6:3, 5:3 ale…

FOTO Obrovský skrat favoritky Schmiedlovej v Hua Hine: Vyhrávala 6:3, 5:3 ale…

Anna Karolína Schmiedlová

HUA HIN – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová prehrala v 1. kole na turnaji v thajskom Hua Hine. 92. hráčka nestačila na Rusku Anastasiju Zacharovovú, ktorej podľahla po viac ako troch hodinách po setoch 6:3, 5:7 a 3:6.

Schmiedlová nevstúpila do zápasu podľa predstáv, keď v úvodnej hre stratila podanie, ale vzápätí kontrovala ribrejkom. V ďalšom priebehu prvého setu prevzala slovenská tenistka taktovku nad zápasom, výborne servovala a ruskú súperku nepúšťala k brejbalovým príležitostiam. V ôsmom geme mala na returne k dispozícii tri setbaly, ktoré však nevyužila, ale v konečnom zúčtovaní ju to mrzieť nemuselo, v nasledujúcej hre udržala servis a po 53 minútach viedla 1-0.

Aj v druhom dejstve pokračovala v nastolenom trende, po brejku viedla 3:1, ale Zacharovovej sa podarilo vyrovnať na 3:3. Schmiedlová opäť dobre zareagovala ribrejkom, následne udržala servis a razom bola gem od postupu.

Skrat a šokujúci obrat

V tú chvíľu ani ten najzarytejší priaznivec Rusky nedúfal, že by mohla ešte so zápasom niečo urobiť. Opak bol pravdou, Schmiedlová prehrala nasledujúce štyri hry a bolo vyrovnané. Zacharovová vstúpila do rozhodujúceho setu so značnou psychickou injekciou, v štvrtej hre prelomila servis favorizovanej Slovenky, ale tej sa podarilo ešte vyrovnať na 3:3. Od tohto stavu však získavala gemy vo svoj prospech 186. hráčka sveta, ktorá po šokujúcom obrate postúpila do osemfinále turnaja v thajskom Hua Hine.