Damir Džumhur
Damir Džumhur (Foto: TASR/AP - Salvatore Di Nolfi)

FOTO Obrovský škandál nenechá len tak: Znechutený Džumhur bude žalovať Roland Garros!

PARÍŽ – Bosniansky tenista Damir Džumhur po vyradení z prestížneho parížskeho grandslamu Roland Garros cíti veľkú krivdu a nehodlá to nechať len tak.


Džumhur bol z Roland Garros vylúčený kvôli pozitívnemu testu jeho trénera Petara Popoviča, ktorý bol len falošne pozitívny a druhý test organizátori parížskeho grandslamu už nepovolili. Džumhur cíti krivdu a je odhodlaný bojovať súdnou cestou.

Šancu na druhý test nedostal

Popovič, ktorému vyšiel pozitívny test, prekonal koronavírus už skôr a spoločne so svojím zverencom požadovali druhé testovanie, keďže boli presvedčí o falošnej pozitivite testu. To ale organizátori Roland Garros nepovolili a Džumhura z kvalifikácie parížskeho grandslamu nekompromisne vyradili.

„Nedostal šancu urobiť si druhý test a my sme si istí, že bol falošne pozitívny, pretože môj tréner má protilátky,“ uviedol nahnevaný Bosniak pre web klix.ba. Neskôr na svoj instagramový účet pridal fotku trénerovho testu, ktorý si nechal urobiť po prílete do Srbska a jasne tak potvrdil, že naozaj bol negatívny.Džumhur na sociálnej sieti potvrdil, že trénerovi opakovaný test bol negatívny (Foto: Instagram – Damir Džumhur)

Nadal by druhú šancu dostal

„Som veľmi smutný kvôli Damirovi. Bol pripravený,“ uviedol sklamaný tréner pre francúzsky L’Equipe. „Len tak ho diskvalifikovali, je to obrovský škandál,“ dodal kouč bosnianskeho tenistu. „Cítili sme sa takí malí a slabí. Som si istý, že keby sa to stalo väčšiemu hráčovi, že by mu dali možnosť dokázať, že test bol falošne pozitívny. Myslím, že keby bol na našom mieste Rafa (Nadal), že by dostal druhú a možno aj tretiu šancu to overiť. Sme naozaj znechutení tým, čo sa nám stalo,“ dodal Popovič.Nenechá to len tak

Podľa klix.ba to ale Džumhur nenechá len tak. Organizátorov Roland Garros mieni žalovať a údajne si už na to najal aj svojho právnika, ktorý ho v tejto veci bude na súde zastupovať.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Kateřina Siniaková

FOTO Česká semifinalistka Roland Garros prepašovala na turnaj najvernejšieho fanúšika: Zaslúži si najlepšie miesto

OSTRAVA – Už dnes úvodnými zápasmi hlavného turnaja štartuje u našich susedov prestížne halové podujatie. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

8 − 4 =