Home Najdôležitejšie FOTO Nezastaviteľný český talent získal tretí titul v rade: Vo finále dokonca súperovi nadelil kanára!

Jakub Menšík

SHARM EL SHEIKH – Len 17-ročný český tenista Jakub Menšík sa teší z tretieho titulu ITF v rade! Najprv dominoval na podujatí v gréckom Heraklione, potom získal titul v egyptskom Sharm el Sheikhu a tento týždeň bol na rovnakom mieste opäť úspešný. Vo finále uštedril Menšík Lotyšovi Strombachsovi (515.) v druhom sete dokonca kanára (6:4, 6:0).

Český tenista vstúpil do finálového zápasu tou správnou nohou a hneď v úvodnej hre dokázal vziať súperovi podanie. V ďalšom priebehu prvého setu mal Menšík ešte päť šancí na brejk, ale nedokázal ich využiť. Mrzieť ho to však nemuselo, pretože dokázal odvrátiť jediné dva brejkbaly Strombachsa. Talentovaný český mladík napokon uzavrel prvý set čistou hrou pri vlastnom podaní.

Druhý set finálového zápasu bol pre Menšíka spanilou jazdou za tretím titulom v rade. Bývalá juniorská dvojka a aktuálne 478. hráč svetového rebríčka získal druhý set len za 26 minút a nemilosrdne uštedril súperovi kanára.

Tretí triumf na ITF v rade dosiahol Menšík pomerne dominantným spôsobom, český tenista stratil na turnaji v piatich zápasoch iba jeden set, a to v prvom kole proti Ukrajincovi Oleksandrovi Bielinskému (844.), ktorého napokon zdolal 4:6, 6:4, 6:4.

Za triumf na egyptskom turnaji dostane 15 bodov a v novom vydaní rebríčka by sa mal pohybovať niekde okolo 450. miesta, čím by si opäť vylepšil svoje maximum.