Home Najdôležitejšie FOTO Neskutočný Klein: Set nestratil ani s najväčším favoritom turnaja a v Bratislave zabojuje o finále

Lukáš Klein, Peugeot Slovak Open 2020

BRATISLAVA – Slovenský tenista Lukáš Klein sa prvýkrát v kariére prebojoval do semifinále dvojhry na bratislavskom challengri Peugeot Slovak Open.

V piatkovom štvrťfinále nadviazal na predchádzajúce výkony a vyradil najvyššie nasadeného Emila Ruusuvuoriho z Fínska v dvoch setoch 6:4 a 7:5. V boji o finále sa stretne s úspešnejším z dvojice Matteo Viola (Tal.) – Tomáš Macháč (ČR).

Emil Ruusuvuori, Peugeot Slovak Open 2020
Emil Ruusuvuori (Foto: TASR – Pavel Neubauer)

S turnajovou jednotkou nestratil ani set

Aj keď favorizovaný Fín odštartoval čistou hrou, v ďalšom priebehu bol duel veľmi vyrovnaný. Klein bol v treťom geme blízko k brejku, no nepremenil ani jeden z troch pokusov. Vyšlo mu to však v deviatej hre, keď využil druhú ponuku na brejk, ujal sa vedenia 5:4 a pri svojom podaní premenil hneď prvý setbal.

Aj v druhom sete sa bojovalo o každú loptičku a opäť to bol zverenec českého trénera Tomáša Krupu, kto ako prvý zobral súperovi podanie. Tentokrát sa mu to podarilo už v piatom geme. Následne predviedol čistú hru a viedol 4:2. Posledný slovenský singlista však náskok neudržal, v desiatom geme stratil prvýkrat v zápase podanie a Ruusuvuori vyrovnal na 5:5. Vzápätí však súpera brejkol a dopodával do víťazného konca.

Lukáš Klein (Foto: TASR – Pavel Neubauer)

O finále aj Hoang s Martererom

V druhom semifinále sa stretnú štvrtý nasadený Antoine Hoang z Francúzska s Nemcom Maximilianom Martererom. Obaja sa dostali medzi najlepšiu štvoricu bez boja, keďže ich súperi Francúz Mathias Bourgue respektíve Ukrajinec Sergij Stachovskij z turnaja odstúpili.

dvojhra – 2. kolo: Lukáš KLEIN (SR) – Emil Ruusuvuori (Fín.-1) 6:4, 7:5, Maximilian Marterer (Nem.) – Sergij Stachovskij (Ukr.) bez boja, Antoine Hoang (Fr.-4) – Mathias Bourgue (Fr.) bez boja