WTA Logo (Foto: wtatennis.com)

FOTO Nechýbajú play off zápasy Pohára Billie Jean Kingovej: Vedenie WTA zverejnilo kalendár až do Wimbledonu

LONDÝN – Vedenie tenisovej WTA Tour zverejnilo v utorok predbežný kalendár na rok 2021 až do júlového konca grandslamového Wimbledonu.


K už skôr potvrdeným turnajom na úvodných sedem týždňov roka pribudol program na celkovo 20 týždňov. Sezóna sa rozbehne už v stredu 6. januára turnajom v Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch.

V termínovníku, ktorý stále môže ovplyvniť pandémia koronavírusu, figurujú aj play off zápasy Pohára Billie Jean Kingovej, nástupcu Pohára federácie. Hrať sa budú od 12. apríla. Grandslamový Roland Garros sa začne 23. mája a Wimbledon, ktorý sa minulý rok nehral prvýkrát od roku 1945, odštartuje 28. júna.Po Australian Open (8.-21. februára) bude v tejto krajine ešte jeden turnaj WTA 500, nasledovať budú 500, resp. 1000-ové podujatia v Dauhe (od 1. marca), Dubaji (od 8. marca), Petrohrade (od 15. marca), Miami (od 22. marca), Charlestone (5. apríla), Stuttgarte (od 19. apríla), Madride (od 26. apríla), Ríme (od 10. mája), Berlíne (od 14. júna) a Eastbourne (od 21. júna). Doplnia ich menšie 250-tkové turnaje v Lyone, Guadalajare, Monterrey, Bogote, Anningu, Istanbule, Štrasburgu, Rabate, Kolíne nad Rýnom, Hertogenboschi, Nottinghame, Birminghame a Bad Homburgu.

Predbežný kalendár WTA
Predbežný kalendár WTA Tour až do Wimbledonu (Zdroj: wtatennis.com)Bez Indian Wells

Najväčší turnaj, ktorý pre pandémiu COVID-19 vypadol z kalendára na rok 2021, je spoločný turnaj WTA a ATP v kalifornskom Indian Wells. Ten sa pre koronavírus nehral ani minulý rok. Informovala agentúra AP.

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Serena Williamsová, Western and Southern Open

VIDEO So ženami ju už trénovať nebaví: Williamsová si zatrénovala s bulharskou hviezdou

MIAMI – Americká tenistka Serena Williamsová absolvovala pred blížiacim sa turnajom v Miami tréningovú jednotku …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

15 + twelve =