Victoria Azarenková
Victoria Azarenková (Foto: TASR/AP/ČTK - Jaroslav Ozana)

FOTO Na zaočkovanú Azarenkovú sa valí vlna kritiky: Dala si si pichnúť neznámy koktejl drog

MINSK – Okrem českej tenistky Petry Kvitovej sa nedávno dala zaočkovať proti koronavírusu aj bieloruská tenistka Viktoria Azarenková. Fotku s náplasťou na ramene následne zverejnila na sociálnych sieťach, za čo sa jej dostala obrovská vlna kritiky.


Naposledy sa 31-ročná tenistka predstavila na konci marca v Miami a od tej doby sa pripravuje na turnaj v Madride, kde ju už dnes čaká v prvom kole Ruska Alexandrovová. Voľný čas využila na to, aby sa dala zaočkovať proti COVID-19.

Následne sa na jej adresu dostala vlna kritiky

„Prekvapuje ma, že vystavujete svoj imunitný systém neznámemu, nelicencovanému koktejlu drog, ktoré sú označované ako vakcína,“ napísal Azarenkovej na Twitteri jeden z fanúšikov.

Predstavitelia WTA sľúbili tenistkám, že ak sa nechajú zaočkovať, budú mať v protipandemických bublinách na turnajoch určité výhody oproti ostatným a nebudú podliehať tak prísnym opatreniam.

S tým nesúhlasí bývalý tenista Pat Cash. „Bol som šokovaný, aký tlak vytvára WTA na hráčky. A vôbec nikto nehovorí o vedľajších účinkoch vakcíny,“ uviedol Austrálčan.Reakcia Azarenkovej na kritiku

„Prečo majú niektorí ľudia problém s rozhodnutím iných ľudí, keď sa líši s ich ideálom? Nikomu nehovorím, čo má robiť. Len som oznámila, čo som spravila ja podľa môjho najlepšieho vedomia a svedomia,“ uviedla veci na pravú mieru bývalá svetová jednotka.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Renáta Jamrichová

Slováci v akcii: Streda 1. februára

BRATISLAVA – Dnešný deň sa na súťažných kurtoch predstaví desiatka slovenských zástupcov. M15 Monastir (15 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 × four =