Alejandro Gómez
Alejandro Gómez s trofejou (Foto: Instagram - Alejandro Gómez)

FOTO Mal nakročené do prvej stovky, ale cestu mu zhatil kokaín: Kolumbijský tenista suspendovaný na poriadne dlhú dobu

BOGOTA – Mal slušne nakročené k tomu, aby sa stal členom elitnej svetovej stovky vo štvorhre. Namiesto toho bude až do februára 2023 bez tenisu. Kolumbijčan Alejandro Gómez sa previnil užívaním kokaínu a bol spätne k dátumu 15. decembra 2021 suspendovaný.


30-ročný Gómez sa dlhé roky snažiť presadiť v singli, ale jeho maximum bolo až vo štvrtej stovke (352. miesto) a počas celej kariéry získal „len“ päť titulov na futures okruhu. Oveľa viac sa mu darilo vo štvorhre, čo sa najviac prejavilo v rokoch 2019 a 2021, kedy zbieral jeden titul za druhým.

V uplynulej sezóne získal celkom päť titulov, z toho trikrát triumfoval na turnajoch ATP Challenger Tour. Postupne sa posunul na 161. miesto deblového rebríčka a mal pred sebou takmer deväť mesiacov, počas ktorých obhajoval len malú časť svojich bodov. Cesta do prvej svetovej stovky bola otvorená.

https://www.instagram.com/p/CXZdH7Tvu6h/

Všetko ale zmenila vzorka moču z challengeru v Bogote, ktorú odovzdal 19. októbra. Po jej odoslaní do laboratória WADA v Montreale sa zistilo, že obsahuje kokaín. V decembri bol provizórne suspendovaný a teraz sa „dočkal“ konečného trestu.Víťaz celkom 20 deblových trofejí, ktorý sa od septembra do decembra 2021 prebojoval do piatich finále vo štvorhre na turnajoch ATP Challenger Tour, z ktorých vyťažil tri trofeje, sa bude môcť k profesionálnemu tenisu vrátiť v polovici februára budúceho roka.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Dominika Cibulková, Maldivy, Rodinná dovolenka

Dominika Cibulková odhalila radostnú novinku

Dominika Cibulková očakáva druhý prírastok do rodiny. 33-ročná bývalá slovenská tenistka Dominika Cibulková na instagrame …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × two =