štvrtok , 24 septembra 2020
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / FOTO Kyrgios reaguje na policajnú brutalitu a rasovú diskrimináciu: Čo sa deje s týmto svetom?
Nick Kyrgios (Foto: TASR/AP)

FOTO Kyrgios reaguje na policajnú brutalitu a rasovú diskrimináciu: Čo sa deje s týmto svetom?

ADELAIDE – Niekoľko demonštrantov sa zišlo v rôznych oblastiach Minneapolisu, aby protestovali proti pondelkovej vražde černocha, ktorú má na svedomí polícia. K policajnej brutalite a rasovej diskriminácii na celom svete sa okamžite vyjadrila aj austrálska tenisová hviezda Nick Kyrgios.

Video, ktoré sa objavilo na sociálnych sieťach, zachytávalo spútaného Afroameričana Georga Floyda, ktorý zomrel pár minút potom, čo sa ocitol v rukách polície. „Prosím, prosím, nemôžem dýchať, nemôžem dýchať, dôstojník,“ bolo počuť prosíkanie černocha. Biely policajný dôstojník ale jeho prosby ignoroval a povedal mu, aby sa ukľudnil. Čoskoro sa 46-ročný Floyd udusil a smrteľný incident v USA vyvolal nový výkrik rasovej diskriminácie.

Po búrke nevôle starosta Minneapolisu Jacob Frey pozastavil činnosť štyroch policajných dôstojníkov, ktorí boli prítomní pri spomínanom incidente, ale do ulíc Minneapolisu aj tak vyrazili stovky demonštrantov. Tí požadujú spravodlivosť za vraždu Floyda a žiadajú trestné stíhanie dôstojníkov.K pálčivému problému sa vyjadril aj austrálský búrlivák Nick Kyrgios, ktorý sa už v minulosti viackrát rozhovoril na otázky týkajúce sa sociálneho života. Kyrgios tiež volá po spravodlivosti a brojí proti rasovej nespravodlivosti, ku ktorej dochádza na celom svete. „Toto je v prdeli. Čo sa to deje s týmto svetom? Prečo si to navzájom robíme?“ napísal na Instagrame na margo neľudského správania policajtov a pridal ilustračný obrázok, na ktorom uviedol príklad dvoch rozličných systémov v jednej krajine pre belochov a černochov.

Foto: Instagram Nick KyrgiosUž predtým sa viaceré veľké športové osobnosti ako tenisová senzácia Coco Gauff, hviezdy NBA LeBron James a Rudy Gobert a tiež Titus O´Neill z WWE jasne vyjadrili k podpore „čiernej“ komunity.

Zdroj: ts

O nás Majo Malinovský

Môže Vás zaujímať

VIDEO Bublik trafil podávačku loptičiek: Na jeho reakciu však určite nezabudne

HAMBURG – V zápase prvého kola medzi 56. hráčom sveta Bublikom a Španielom Ramosom došlo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three × five =