Viktória Kužmová, Tomáš Hrunčák, Melbourne, 2020
Viktória Kužmová a tréner Tomáš Hrunčák v Melbourne (Foto: Instagram - Tomáš Hrunčák)

FOTO Kužmovej tréner o striktných bojových podmienkach v Melbourne: Nevedeli sme, prečo nám rušia tréningy

MELBOURNE – Slovenská tenistka Viktória Kužmová v dejisku úvodného grandslamu roka Australian Open v Melbourne už začala trénovať.


Po niekoľkých dňoch strávených v hoteli sa konečne dostala aj do klubu a má za sebou prvý tréning. Do Austrálie cestovala so svojim trénerom Tomášom Hrunčákom. Pred prvým grandslamovým turnajom roka sa predstaví aj na podujatí WTA 500 v Melbourne.Tréning až na piaty deň

Až na piaty deň po príchode do Melbourne sa slovenská ženská jednotka konečne dostala z hotela a prvý raz si zatrénovala v klube. „V utorok sme opustili izbu po 106 hodinách. Nie je to síce žiadna sláva, máme presne dve hodiny na tenis, následne jeden a pol hodiny na fitko a potom hodinu na jedlo. Tento režim musíme striktne dodržiavať, nikam nemôžeme ísť skôr ani neskôr. Je to presne rozpočítané, mimo izby sme presne päť hodín. Nič viac, nič menej,“ citoval Hrunčáka oficiálny web Slovenského tenisového zväzu (STZ).

Prvé dni nič nevedeli

V prvých dňoch sa mnohí tenisti cítili stratení. Od organizátorov nedostávali žiadne informácie, nevedeli, čo ich čaká. To bol aj prípad dvadsaťdvaročnej hráčky Národného tréningového centra (NTC). „Najhoršia je neinformovanosť. Prvé dni sme naozaj nevedeli nič. Nemali sme informácie, prečo nám rušia tréningy. Niekoľkokrát nás postavili pred dvere, čakali sme oblečení, pripravení, už nám mali klopať a nič. Po hodine sme pochopili, že už asi neprídu a tréning bol zrušený. Prečo, to nevieme doteraz. Testovali nás už trikrát, berú to naozaj veľmi prísne. Jedlo bolo na začiatku tiež veľmi slabé. Väčšinou sme dostali iba sendvič alebo studenú rybu. Potom nám dali 100 dolárov na deň, aby sme si objednávali jedlo cez dodávkovú službu. Takto je to už v poriadku, môžeme si objednať, čo chceme. V porovnaní s US Open je to ale zatiaľ stále veľmi slabé,“ opísal Kužmovej tréner.V Melbourne aj vo štvorhre

Kužmová sa pred Australian Open predstaví ešte na jednom z turnajov WTA 500 v Melbourne. „Na oboch turnajoch si zahrá aj štvorhru, dohodnutá je s Ruskou Annou Kalinskou. Po Australian Open ešte zostávame v Melbourne na jeden turnaj WTA 250,“ dodal Hrunčák.

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

VIDEO Prekvapivé priznanie Murrayho po konci AO: Trpel som, nesledoval som ani hráčov na sociálnych sieťach

LONDÝN – Britský tenista Andy Murray priznal, že nevidel ani jeden zápas na prvom grandslame …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

one × 3 =