Home Australian Open FOTO Kužmová so skúsenou Ruskou do osemfinále Australian Open: Výborný servis a presvedčivé víťazstvo

Viktória Kužmová, Vera Zvonariovová

MELBOURNE – Slovenská tenistka Viktória Kužmová s Ruskou Verou Zvonariovovou sa prebojovali do osemfinále štvorhry na grandslamovom turnaji Australlian Open v Melbourne. V 2. kole ako nasadené šestnástky zdolali poľsko-japonský pár Alicja Rosolská, Nao Hibinová 6:3, 6:4.

Favorizovaný pár od úvodu dominoval na servise, keď počas celého setu nepustil súperky k jedinému brejkbalu. Kužmová so Zvonariovovou prelomili podanie poľsko-japonskej dvojice v štvrtom geme a náskok brejku si bez väčších problémov postrážili. Po 26 minútach svietil na ukazovateli skóre stav 1:0.

Viktória Kužmová s Verou Zvonariovovou (Foto: Osobný archív Tomáša Hrunčáka)

V druhom dejstve boli diváci podobného priebehu, Hibinová s Rosolskou prišli o servis v tretej hre, ale následne ribrejkli súperky a po podržanom podaní viedli 3:2. Ďalšie tri gemy sa však stali korisťou 16. nasadeného páru, ktorý využil v poradí tretí mečbal a postúpil do osemfinále.

V dueli o postup do štvrťfinále nastúpia proti druhému nasadenému japonskému tandemu Šuko Aojamová, Ena Šibaharová, ktorý si poradil s domácou austrálskou dvojicou Lizette Cabrerová, Priscilla Honová 6:3, 6:2. Vo dvojhre Kužmová vypadla na úvodnej prekážke, keď v pozícii kvalifikantky prehrala s Číňankou Si-jü Wang 5:7, 3:6.