Home Najdôležitejšie FOTO Koolhof s Mektičom ovládli štvorhru na Turnaji majstrov: Finále rozhodol až supertajbrejk

LONDÝN – Holandský tenista Wesley Koolhof s Chorvátom Nikolom Mektičom sa stali víťazmi štvorhry na turnaji majstrov v Londýne. Vo finále zdolali ako nasadené päťky rakúsko-francúzsky pár Jürgen Melzer, Edouard Roger-Vasselin 6:2, 3:6, 10:5.

Úvod do zápasu mala lepší holandsko-chorvátska dvojica, ktorá prelomila podanie svojich súperov hneď v prvom geme a na vlastnom servise pôsobila dominantným spôsobom. V piatej hre sa podarilo opäť Koolhofovi s Mektičom brejknúť siedmy nasadený pár a hladko dokráčali k víťazstvu v prvom sete.

Druhý set rozhodol jediný brejk

Od začiatku druhého setu dominovali obe dvojice na vlastných podaniach a až do stavu 2:1 sme videli jediný brejkbal, ktorý sa podarilo Koolhofovi odvrátiť. Zlomový gem nastal v štvrtej hre druhého setu, keď rakúsko-francúzska dvojica prelomila podanie svojich súperov a až do konca setu sa nič zaujímavé nestalo, a preto musel o osude zápasu rozhodnúť až finálový supertajbrejk.

Vo finálovej sade hranej na desať víťazných bodov boli úspešnejší Mektič s Koolhofom, ktorí potvrdili vyššiu kvalitu a dominantným spôsobom ovládli supertajbrejk pomerom 10:5.

Wesley Koolhof s Chorvátom Nikolom Mektičom (Foto: TASR/AP – Frank Augstein)

štvorhra – finále:
Wesley Koolhof, Nikola Mektič (Hol./Chor.-5) – Jürgen Melzer, Edouard Roger-Vasselin (Rak./Fr.-7) 6:2, 3:6, 10:5