Sergij Stachovskij
Sergij Stachovskij (Foto: Instagram/Sergij Stachovskij)

FOTO Konflikt Stachovského s hviezdnymi srbskými tenistami: Lepšie byť klaunom na Instagrame ako platenou ruskou ku*vou

PETROHRAD – Rusi majú aktuálne zákaz organizovať turnaje ATP alebo WTA, a preto sa tak rozhodli zorganizovať vlastnú exhibíciu. Pozvanie okrem iných prijali aj srbskí tenisti Janko Tipsarevič a Viktor Troicki. Ukrajinskému tenistovi Sergejovi Stachovskému sa to vôbec nepáčilo a okamžite ich konfrontoval.


Turnaj, ktorý vyvolal vášne, sa volá Trophies of Northern Palmyra a hrá sa tento týždeň v Petrohrade. Pozvanie prijali niektorí hráči z prvej stovky svetového rebríčka, napríklad Španiel Pedro Martínez a Maďar Márton Fucsovics.

Stachovského, ktorý aktívne pomáha svojej krajine brániť sa pred ruskou inváziou, nahnevala účasť jeho srbských tenisových rovesníkov Viktora Troického a Janka Tipsareviča.

„Viktor, veľmi ma mrzí, že ťa vidím v Rusku, ale hádam sú za všetkým peniaze,“ uviedol ukrajinský tenista v správe.

Troickij však odpovedal rovnako útočne. „Iste, byť v krajine svojich starých rodičov je na nezaplatenie. Si šašo z Instagramu, ktorý mieša politiku so športom. Nemá to nič spoločné s vojnou, ale keď hovoríš o vojne, moja krajina a ja sme prešli tým istým a nikto sa nás nezastal. Tak drž hubu,“ obul sa do neho bývalý dvanásty hráč sveta.Veľmi podobnú odpoveď dostal aj od Tipsareviča. „Protestovali ste vy alebo niekto iný z vašej úbohej rodiny, keď sily NATO bombardovali moju rodinu?“

Potom Stachovskyj ukončil rozhovor a zaželal obom peniaze. „Lepšie je byť klaunom na Instagrame ako platenou ruskou ku*vou,“ uzavrel.

Tridsaťšesťročný ukrajinský tenista ukončila kariéru na prelome rokov. Po vypuknutí invázie 24. februára dlho neváhal a o štyri dni neskôr vstúpil do aktívnych záloh v Kyjeve.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Jelina Svitolinová, Roland Garros 2023

VIDEO Ruku jej síce opäť nepodala, ale: Svitolinová po obrate ďalšiu súperku z Ruska neodignorovala

PARÍŽ – Ukrajinka Jelina Svitolinová zvíťazila v 3. kole parížskeho Roland Garros v pikantnom rusko-ukrajinskom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

7 + nineteen =