Jordan Thompson (Foto: TASR)

FOTO Konflikt medzi tenistami priamo na kurte: Zavolajte políciu, kričal Ymer

WASHINGTON – V zápase prvého kola na turnaji Citi Open v americkom Washingtone boli diváci svedkami konfliktu medzi Austrálčanom Jordanom Thompsonom a Švédom Eliasom Ymerom. Druhý menovaný zápas zvládol aj vďaka kurióznemu bodu v závere duelu, čo poriadne nahnevalo austrálskeho tenistu.


Spúšťačom celého konfliktu bola kontroverzná loptička za stavu 5:3 40:40 v treťom sete po tom, ako Thompson zahral kraťas. Ymer ho dobehol, ale Austrálčan bol presvedčený o tom, že loptička padla na stranu švédskeho tenistu dvakrát, čo nie je v súlade s pravidlami. Empajrový rozhodca však nechal výmenu pokračovať, Ymer dostal loptičku na druhú stranu, z čoho následne prišla nevynútená chyba Thompsona.

Nahnevaný tenista sa následne obrátil na rozhodcu s otázkou, prečo nezastavil výmenu a pustil sa aj do Ymera: „Vezmeš si tento bod?“

Vyhraným bodom Ymer získal mečbal, ktorý následne aj premenil a celý incident pokračoval po ukončení zápasu. Zakročiť musel až empajrový rozhodca, ktorý rozdelil od seba oboch tenistov a zabránil tak fyzickému konfliktu.Zavolajte políciu, kričal Ymer

Podľa denníku ESPN Švéd žiadal hlavného arbitra o to, aby zavolal políciu. Samotný Thompson sa následne po zápase nezúčastnil tlačovej konferencii.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Alex Molčan, ATP Miami Open

Obidvaja sa dali ošetrovať: Fantastický Molčan v Miami vyradil aj nasadenú japonskú prekážku

MIAMI – Slovenský tenista Alex Molčan zvládol na prestížnom podujatí Miami Open na Floride aj …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 × three =