Home Najdôležitejšie FOTO Klein víťazom slovenského derby v Bratislave: Proti Horanskému nečelil ani jednému brejkbalu

BRATISLAVA – Slovenský tenista Lukáš Klein sa prebojoval do 2. kola dvojhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open. V úvodnom kole zdolal svojho krajana Filipa Horanského 6:4, 6:4.

Od úvodu zápasu obaja tenisti dominovali na svojich servisoch a ani jeden z hráčov nemal v prvých šiestich gemoch brejkbalovú príležitosť. V siedmej hre využil Klein až tretiu ponúknutú šancu na brejk a ujal sa vedenia v sete. Vo zvyšku prvej sady sa už nič zaujímavé neudialo a Klein viedol 1:0.

Lukáš Klein (FOTO TASR – Pavel Neubauer)

Druhý set mal veľmi podobný scenár ako ten prvý, Klein bol však nebezpečnejší na servise Horanského a už v prvom geme sa dostal do dvoch brejkbalových príležitostí, ktoré však nevyužil. Na ďalšom podaní Horanského bol už úspešnejší a ujal sa vedenia v druhom sete v pomere 3:1. Vo zvyšku zápasu si obaja hráči svedomito držali svoje podania a druhý set vyhral Klein 6:4.

Na harde v NTC nadviazal na víťazstvá nad spoluhráčom z daviscupového tímu z letnej série Peugeot Tennis Tour. V dueli o postup do štvrťfinále nastúpi zverenec trénera Tomáša Krupu vo štvrtok proti ôsmemu nasadenému Talianovi Lorenzovi Giustinovi.

Zdroj: TASR, ts