Michal Krajčí
Michal Krajčí (Foto: stz.sk)

FOTO Juniorský turnaj sa stal v minulosti korisťou Nadala či Benčičovej: Talentovaný Slovák získal striebro

MONTE CARLO – Slovenský tenista Michal Krajčí získal striebro na turnaji TennisEurope Junior Masters. Na vrcholnom podujatí juniorskej sezóny v Monte Carle súťažilo osem najlepších chlapcov a dievčat vo vekových kategóriách do 14 a 16 rokov. Štvrtý nasadený hráč nestačil vo finále na Marka Maksimoviča z Bosny a Hercegovinyu za 101 minút 5:7, 3:6.


Ziskom striebornej medaily dosiahol svoj najväčší úspech. „Som rád, že som mohol byť na takomto turnaji a na takom peknom mieste. Naozaj som si to užil. Škoda finálového zápasu. Viem podať aj lepší výkon, možno by to dopadlo ináč. Teraz s tým však už nič nespravím a ide sa ďalej,“ povedal 16-ročný Krajčí v tlačovej správe Slovenského tenisového zväzu (STZ).

Medzi dievčatami v kategórii do 16 rokov skončila Karolína Krajmerová na šiestom mieste. V súboji o piatu priečku nestačila na Grékyňu Artemis Aslanisviliovú za 68 minút 1:6, 2:6.

Účinkovanie Krajčího a Krajmerovej zhodnotil reprezentačný tréner mládeže Rastislav Nakládal, ktorý sledoval vystúpenie oboch hráčov v Monte Carle: „Krásne prostredie komfortného klubu, kde pôsobia a trénujú mnohé svetové tenisové hviezdy, si užili tento týždeň aj naši dvaja juniorskí reprezentanti. Michal mal dobrú formu a dva svoje zápasy proti kvalitným súperom dotiahol do zdarného konca. No v tom poslednom, finálovom, na neho doľahla ťažoba zodpovednosti a nezvládol úlohu favorita. Strieborná medaila je však na takomto záverečnom podujatí veľký úspech,“ povedal na margo Krajčího úspechu.„Karolína, žiaľ, neuspela v prvom zápase a vo vyrovnanom súboji podľahla neskoršej víťazke celého podujatia. Cítila, že mala na viac. Ako to občas býva, keď sa už nehrá o medaily, nepodala v boji o piate miesto svoj štandardný výkon,“ dodal.

Juniorský Masters je vyvrcholením sezóny pre osem najlepších hráčov. Tento rok napísal už svoje 25. pokračovanie, prvý raz sa konal v Monte Carle. V jeho histórii sa šampiónmi stali neskoršie svetové jednotky Rafael Nadal či Kim Clijstersová, ale aj ďalší top hráči svetového formátu – Alexander Zverev a Belinda Benčičová.

Zdroj: TASR

About Roderik Pastier

Check Also

Amanda Anisimovová

VIDEO Premožiteľka Sereny zmietla z kurtu ďalšiu favoritku, senzačný koniec pre americké duo

WIMBLEDON – Austrálska tenistka Alja Tomljanovičová sa prebojovala do osemfinále dvojhry na grandslamovom turnaji vo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twelve − seven =