Home Audio/video FOTO: Horanský vzdoroval talianskej jednotke, ale na výhru to nestačilo: O osude duelu rozhodne záverečná dvojhra

Filip Horanský

BRATISLAVA – Slovenskí tenisti hrajú v kvalifikačnom dueli o postup na finálový turnaj Davisovho pohára s Talianskom 2:2. O vyrovnávajúci bod pre hostí sa na harde v bratislavskom NTC postaral líder talianskeho tímu Jannik Sinner, ktorý zdolal Filipa Horanského 7:5, 6:4. O všetkom tak rozhodne záverečná dvojhra.

Horanský povzbudený piatkovým víťazstvom nad Lorenzom Sonegom v úvode zaskočil Sinnera, ktorý mal v nohách náročnú trojsetovú štvorhru. V druhom geme prelomil podanie 11. hráča svetového rebríčka ATP a po potvrdení brejku odskočil Talianovi na 3:0. Sinner sa však postupne dostal do správneho rytmu, vyrovnal na 3:3 a vďaka ďalšiemu brejku za stavu 5:5 získal prvý set vo svoj prospech.

Filip Horanský (Foto: TASR/AP – Jakub Kotian)

Štvrťfinalista tohtoročného Australian Open mal s pribúdajúcimi minútami navrch v dlhých výmenách, dokázal Horanského zatlačiť z forhendu, vychádzali mu winnery po čiarach. V úvode druhého dejstva sa rýchlo ujal vedenia 2:0 a dobre rozohratý zápas už dotiahol do úspešného konca. Za stavu premenil 5:4 pri vlastnom servise hneď prvý mečbal.