Home Najdôležitejšie FOTO Gombos po senzačnom obrate prelomil hernú krízu: Po prehratom sete nedal súperovi šancu

Norbert Gombos, Paríž Masters 1000

MARBELLA – Slovenský tenista Norbert Gombos sa prebojoval do 2. kola dvojhry na antukovom turnaji ATP v Marbelle. V úvodnom kole zvíťazil nad Argentínčanom Juanom Ignaciom Londerom 6:7 (3), 6:1, 6:3.

V úvodných štyroch gemoch boli obaja tenisti dominantní na svojich servisoch a neboli sme svedkami žiadnej brejkbalovej príležitosti. V piatej hre však Gomboš prišiel prvýkrát v zápase o servis, ale následne dokázal kontrovať ribrejkom a vyrovnal na 3:3. O dva gemy neskôr nevyužil nádejný stav 0:40 na príjme a v jedenástom geme Londero druhýkrát v zápase prelomil podanie slovenského tenistu, ale ten opäť dokázal kontrovať a o osude prvého setu rozhodovala až skrátená hra. 99. hráč sveta v nej viedol 3:1, ale Argentínec sériou šiestich fiftínov v rade strhol víťazstvo v úvodnej sade na svoju stranu.

Nasledoval fantastický obrat

Gombos sa od druhého setu zlepšil vo všetkých herných aspektoch a od stavu 0:1 získal v druhej sade šesť gemov v rade a vyrovnal na 1:1. Dominantný výkon pokračoval aj v rozhodujúcom sete, na servise nepúšťal svojho súpera k žiadnym možnostiam a sám brejkol Londera v šiestej hre, ktorá sa ukázala ako kľúčová. Náš tenista už nemal problém doviesť zápas do víťazného konca a zaslúžene postúpil do druhého kola.

Rodák z Galanty prelomil veľkú hernú krízu, keď naposledy triumfoval ešte vo februári tohto roku na turnaji v Rotterdame proti Selsovi. Odvtedy prehral štyri zápasy v rade a uspieť sa mu podarilo až dnes, gratulujeme!