Roger Federer (Foto: Instagram - Roger Federer)

FOTO Federer pred veľkým návratom posiela jasný odkaz: Cítim, že mám stále niečo pred sebou

DAUHA – Švajčiarsky tenista Roger Federer neuvažoval počas dlhej pauzy spôsobenej zranením o konci kariéry a v nedeľu vyhlásil, že bolesť už „má pod kontrolou“.


Tridsaťdeväťročný velikán nehral súťažný zápas od prehry so Srbom Novakom Djokovičom v semifinále Australian Open v januári 2020. Návrat na dvorce si naplánoval na turnaji Katar Open, ktorý odštartuje v pondelok. „Viem, je zriedkavé, aby sa 40-ročný hráč vrátil po ročnej pauze. No dôležité je, že ma netrápia zranenie ani bolesť. Som veľmi rád, že som späť na turnaji. Nikdy som si nemyslel, že to bude trvať tak dlho,“ povedal.

Dvadsaťnásobný grandslamový víťaz síce nemá pred štartom v Dauhe veľké očakávania, no dúfa, že prekvapí sám seba. Komplikácie, ktoré nasledovali po operácii kolena ho namotivovali k návratu na kurty: „Vedel som, že chcem absolvovať túto rehabilitáciu bez ohľadu na to, či sa vrátim. Cítim, že mám stále niečo pred sebou, na dôchodok som nemyslel.“

Teší sa na zápasy s veľkými rivalmi Rafaelom Nadalom a Djokovičom

Federer verí, že na 100% v poriadku by mohol byť pred Wimbledonom, no zatiaľ sa nerozhodol, aké ďalšie turnaje absolvuje a či sa predstaví na OH v Tokiu. Teší sa však na zápasy s veľkými rivalmi Rafaelom Nadalom a Djokovičom. „To, čo v poslednej dobe dokázali, je mimoriadne. Taktiež už nemajú 25 rokov. Novak to dokázal v Austrálii, Rafa na Roland Garros,“ uviedol podľa agentúry AFP.

Zdroj: TASR

About Roderik Pastier

Check Also

Tenisové tipy (17.4.): Zdolá senzačný premožiteľ Nadala aj ďalšiu náročnú prekážku v podobe nórskeho antukára?

BRATISLAVA – Ani dnes nechýba tradičný článok s tipmi, ktoré sa snažíme uviesť do vašej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

one × 5 =