Roger Federer
Roger Federer (TASR/AP - Dita Alangkara)

FOTO Federer chýba v nominácii na prestížne ocenenie: Stalo sa tak prvýkrát po osemnástich rokoch

LONDÝN – Prestížne ocenenie s názvom „Stefan Edberg Sportsmanship Award“, ktoré sa každoročne udeľuje tenistom za príkladné športové správanie tento rok s určitosťou nezíska švajčiarska legenda Roger Federer. V posledných osemnástich rokoch jeho meno v nominačnej listine nechýbalo, ale v aktuálnom ročníku meno slávneho Rogera absentuje.


Federer získal ocenenie Edberga v rokoch 2004 až 2009 a následne v roku 2011 až 2017. Jeho dominanciu narušil v rokoch 2010, 2018 a 2019 španielsky tenista Rafael Nadal.

Dôvod absencie v nominácii?

Švajčiar v tejto sezóne štartoval len na Australian Open, kde dokráčal až do semifinále a vo zvyšku sezóny sa nezúčastnil ani jedného turnaja z dôvodu artroskopickej operácie kolena. V aktuálnom období sa Federer pripravuje na návrat na kurty, ktorý má v pláne zrealizovať v januári budúceho roku na prvom grandslame sezóny.Favoritom na víťazstvo ocenenia „Stefan Edberg Sportsmanship Award“ je tak bez účasti švajčiarskeho tenistu jasný. Antukový kráľ Rafael Nadal bude mať jedinečnú šancu získať prestížnu cenu štvrýkrát v kariére. Jeho súperom bude napríklad aj krajan Federera Stan Wawrinka.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Filip Polášek, Ivan Dodig

Obrovské sklamanie čerstvých grandslamových šampiónov: Polášek s Dodigom senzačne zlyhali hneď na úvod

DAUHA – Slovenský tenista Filip Polášek s chorvátskym parťákom Ivanom Dodigom, si o semifinále na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

7 − 2 =