Home Najdôležitejšie FOTO Famózny obrat Molčana v grandslamovom debute na US Open: Po stratenom sete nedal súperovi šancu

Alex Molčan

NEW YORK – Slovenskému tenistovi Alexovi Molčanovi vyšla premiéra v hlavnej súťaži na grandslamovom turnaji. V 1. kole dvojhry na US Open zdolal v súboji dvoch kvalifikantov Turka Cema Ilkela 4:6, 6:3, 6:1, 6:1. Jeho ďalším súperom bude domáci Američan Brandon Nakashima, ktorý vyradil nasadeného krajana Johna Isnera.

Molčan hneď v úvodnom geme stratil servis a Ilkel pretavil brejk v zisk prvého setu. Od začiatku druhého dejstva však na newyorskom harde dominoval finalista turnaja ATP v Belehrade. Molčan kvalitne podával, vďaka skvelému pohybu prevýšil svojho súpera vo výmenách. V treťom i štvrtom sete zmietol Ilkela z dvorca a potvrdil veľký výkonnostný progres.

Alex Molčan (Foto: TASR/AP – John Minchillo)

Molčan: Dobre som zvládol zápas po psychickej stránke

“Dnešný zápas som zvládol dobre psychicky. Začal som trochu horšie, ale potom som sa dobre rozohral. Začal som hrať svoju hru. Ilkel urobil niekoľko zbytočných chýb, od začiatku tretieho setu začal vyzerať unavene, čo som využil. Nakashima je veľmi kvalitný hráč, má vyrovnané údery a celkom dobrý servis. Musím sa na neho dobre pripraviť a podať maximálny výkon,” uviedol pre TASR zverenec trénera Ladislava Simona.