Kurt v čilskom Concepción (Foto: Instagram - Challenger Concepción)

FOTO Bizarná situácia na turnaji v Čile: Neodohrali žiadny zápas a napriek tomu sú vo finále

CONCEPCIÓN – Na challengerovom turnaji v čilskom Concepción došlo ku kurióznej situácii. Hlavná súťaž štvrohry sa zmenila na absolútnu frašku, keď z plánovaných 13 zápasov sa doposiaľ odohralo len šesť! Brazílska dvojica Orlando Luz a Rafael Matos budú bojovať o titul napriek tomu, že neodohrali jediný zápas.


Luz s Matosom mali v prvom kole čeliť portugalsko-brazilskej dvojici Domingues/Meligeni. Druhý menovaný mal údajne problémy s krkom a zápas sa tak neuskutočnil.

Vo štvrťfinále mala brazílska dvojica nastúpiť proti Gómez/Gómez Herrera, ale ekvádorsky tenista sa odhlásil kvôli zraneniu pravej nohy.

A semifinále? K duelu proti dvom domácim tenistom Barrios/Tabilo tiež nedošlo, pretože prvý menovaný odstúpil kvôli zraneniu ramena.

Počas celého turnaja sa z hlavnej súťaže štvorhry odhlásilo až sedem párov a došlo tak k situácii, keď brazílsky pár Menezes/Seyboth Wild dokráčali bez boja do štvrťfinále, aby následne sami odstúpili a pustili do semifinále turnajové štvorky Ariasa so Zeballosom.

Ak sa vám doteraz zdalo, že mohlo dôjsť k zhode náhod, tak pravdepodobne tomu tak nebude. Väčšina odhlásených tenistov po odstúpení vyrazila do argentínskej Córdoby, kde dnes štartuje kvalifikácia na ATP turnaj.

Mali by byť potrestaní?

„Všetci odleteli na kvalifikáciu do Córdoby. Je to fakt šialené, mali by dostať pokutu. Mnoho deblistov by na takomto turnaji hralo s radosťou,“ poznamenal tenisový odborník s tým, že hranie štvorhry na challengerovej úrovni by nemali brať tenisti na ľahkú váhu. Pokiaľ vedeli, že kvôli ďalšiemu turnaju nemôžu absolvovať štvorhru, mali dať šancu tým, ktorí by do zápasu aspoň nastúpili.Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Dominika Cibulková, Maldivy, Rodinná dovolenka

FOTO Cibulková opäť dráždi fanúšikov: Oslava výročia pri ôsmej návšteve dovolenkového raja

BRATISLAVA – Niekdajšia slovenská tenisová jednotka Dominika Cibulková (31) opäť dráždi fanúšikov. Kým väčšina z …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 × four =