Diego Schwartzman
Diego Schwartzman na tohtoročnom ATP Cupe (Foto: TASR/AP - Hamish Blair)

FOTO Austrália bude žiť tenisom: Rekordných 17 turnajov a nový formát populárneho ATP Cupu

SYDNEY – Turnaj ATP Cup v austrálskom Sydney sa uskutoční hneď po Novom roku od 1. do 9. januára 2022. Vo štvrtok o tom informovala Austrálska tenisová asociácia (ATA).


ATP Cup opäť v novom šate

V súťaži družstiev s celkovou dotáciou 10 miliónov dolárov, ktorá bude mať opäť o čosi poupravený formát, bude štartovať aj Nemecko s olympijským víťazom Alexandrom Zverevom. Na ATP Cupe bude tentokrát súperiť 16 tímov rozdelených do štyroch skupín po štyroch a už tretíkrát sa teda formát tímovej súťaže dočká zmeny. Po pôvodných 24 účastníkoch a vlaňajších 12 bude teraz o trofej bojovať 16 tímov.

Počas prvého januárového týždňa sú v Austrálii na programe aj ďalšie turnaje, ženy a muži sa stretnú v Adelaide a Melbourne. Potom sa 17. januára uskutoční prvý grandslam sezóny Australian Open. V novej sezóne sa v dejisku AO odohrá na rozdiel od posledného ročníka aj kvalifikácia na úvodný grandslam sezóny a podľa šéfa austrálskeho zväzu Craiga Tileyho je na programe až rekordných 17 turnajov.Austrália bude žiť tenisom

„Je veľmi dôležité, aby sa tí najlepší svetoví hráči predviedli po celej krajine, inšpirovali ďalšiu generáciu tenistov, zdvihli záujem a radosť z tohto športu,“ povedal Tiley, ktorý popri akciách ATP a WTA počítal aj s austrálskymi exhibičnými podujatiami ale opäť zdôraznil, že sa ich zúčastniť môžu len zaočkovaní hráči.

Zdroj: TASR, ts, Australian Open

About Majo Malinovský

Check Also

John Peers, Filip Polášek

Fantázia! Polášek s Peersom predviedli na Wimbledone famózny obrat a postupujú

WIMBLEDON – Slovenský tenista Filip Polášek a Austrálčan John Peers postúpili do 2. kola štvorhry …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twelve + twelve =