Diego Schwartzman
Diego Schwartzman na tohtoročnom ATP Cupe (Foto: TASR/AP - Hamish Blair)

FOTO ATP Cup rozlosovaný: Hlavní favoriti Rusi, vracia sa Thiem, Federer s Nadalom zatiaľ nie

SYDNEY – ATP Cup, ktorý 1. januára 2022 otvorí v Austrálii novú tenisovú sezónu, sa dočkal svojho rozlosovania aj potvrdenia predbežných súpisiek všetkých 16 zúčastnených tímov. Hlavnými favoritmi turnaja budú Rusi. Víťazi tohtoročného Davis Cupu a obhajcovia ATP Cupu z tejto sezóny nasadia osvedčenú dvojicu Daniila Medvedeva a Andreja Rubleva.


ATP Cup, ktorý kompletne prebehne v Sydney Olympic Park Tennis Centre, kde sa bude hrať na dvoch kurtoch v Ken Rosewall Arene a Qudos Bank Arene, ponúkne celkom deväť dní plných tenisu. Hrať sa bude v celkovo štyroch skupinách po štyroch krajinách, pričom základné skupiny budú uzavreté 6. januára.

V dňoch 7. a 8. januára sa odohrajú dva semifinálové duely, do ktorých postúpia vždy len víťazi svojich základných skupín. Stále sa tak bude hrať v skrátenom režime, rovnako ako v minulej sezóne, kedy dokonca hralo len 12 tímov. Premiérový ročník v roku 2020 dokonca totiž odohralo 24 krajín a po základných skupinách sa odohralo aj štvrťfinále.

Celý turnaj vyvrcholí 9. januára finálovým zápasom.

V turnaji sa predstaví podľa predbežných súpisiek hneď 8 členov z elitnej svetovej desiatky. Popri Rusoch, ktorí majú v tíme Medvedeva s Rublevom, dvoch členov z TOP 10 majú na súpiske aj Taliani. Tí nasadia svetovú sedmičku Mattea Berrettiniho a desiatku Jannika Sinnera.Z členov prvej desiatky nebudú na ATP Cupe hrať Roger Federer, ktorý si lieči svoje koleno, a Rafael Nadal. Do turnaja naopak naskočí aktuálna svetová pätnástka Dominic Thiem, ktorý sa vráti po dlhotrvajúcom zranení zápästia.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Nick Kyrgios

VIDEO Nadal nestratil ani set, Kyrgios vybojoval päťsetovú drámu: Dám si pohár červeného vína a bude to dobré

WIMBLEDON – Španielsky tenista Rafael Nadal skompletizoval zoznam štvrťfinalistov dvojhry vo Wimbledone. Víťaz rekordných 22 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

20 − sixteen =