Tennys Sandgren (Foto: TASR)

FOTO Americký tenista v rozpakoch: Som pozitívne testovaný, môžem odletieť do Austrálie?

MELBOURNE – Vedenie grandslamového Australian Open potvrdilo, že americký tenista Tennys Sandgren nepredstavuje „koronavírusové riziko“ napriek tomu, že priletel do krajiny s pozitívnym testom. Svetový hráč číslo 50 zverejnil krátko pred odletom do dejiska turnaja na sociálnej sieti niekoľko príspevkov, v ktorých oznámil, že mal už druhýkrát pozitívny test na COVID-19. Nimi vzbudil poriadny rozruch.


Prvýkrát ho pozitívne testovali v novembri minulého roka. Sandgren najprv uverejnil tweet, že zrejme neodletí, o hodinu neskôr však už bola situácia iná. „Wow, som v lietadle. Možno som len príliš dlho zatajoval dych. Craig Tiley je čarodejník,“ napísal hráč.

Tiley je riaditeľ Australian Open, ktorý dlhé mesiace pracoval na bezpečnostnom koncepte príchodu hráčov na turnaj v čase pandémie. Vedenie Austrálskeho tenisového zväzu už dávnejšie oznámilo, že na turnaj môžu prísť len tí, ktorí budú mať pred príletom negatívne testy. Respektíve tí, ktorí už ochorenie prekonali a dostanú na základe príslušnej lekárskej dokumentácie na to povolenie od miestnej vlády. To je aj prípad Sandgrena.

„V prípade Tennysa Sandgrena, ktorý sám informoval o predchádzajúcom pozitívnom teste v novembri, lekárske záznamy skontrolovali príslušné orgány v štáte Victoria. Na základe toho dostal povolenie priletieť,“ citovala agentúra AP Tileyho.Všetci zahraniční účastníci AO musia po prílete absolvovať 14-dňovú karanténu. V rámci prísnych hygienických pravidiel počas turnaja musia stráviť denne vo svojich „bio-bezpečnostných bublinách“ v hotelových izbách 19 hodín, na tréning majú vyčlenených 5 hodín.

Zdroj: TASR

About Roderik Pastier

Check Also

Tallon Griekspoor, Istanbul Challenger

Tenisové tipy (20.1.): Trojlístok zaujímavých analýz z Istanbulu

BRATISLAVA – Aj dnes sme si pre vás pripravili tradičné trio tipérskych odporúčaní, ktoré uvádzame …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 + 2 =