Reilly Opelka
Reilly Opelka a jeho taška (Foto: TASR/AP - Elise Amendola)

FOTO Americký bombardér na US Open s kurióznou pokutou: Nikto mi o tom nedal vedieť, čo je ešte viac komické

NEW YORK – Americký tenista Reilly Opelka sa ohradil proti pokute, ktorú na US Open dostal za to, že na kurt nastúpil s neschválenou taškou. Dvadsiatyštvrtý hráč sveta musí zaplatiť desaťtisíc dolárov (asi 8 400 eur).


Opelka pred zápasom druhého kola prišiel na kurt s ružovou taškou so znakom belgickej galérie. Logo však presiahlo povolené rozmery a vedenie turnaja za to dvadsaťštyriročného tenistu potrestalo.

„Vážne? Dostať pokutu za ružovú tašku je snáď zlý vtip,“ povedal Opelka po sobotňajšom postupe do osemfinále po výhre nad Nikolozom Basilašvilim z Gruzínska. „Rozhodca mi hovoril, že som si to mal nechať pred zápasom premerať a nariadil mi, nech to mám zakryté,“ dodal.

O pokute od vedenia newyorského grandslamu sa potom dozvedel až od novinárov. „Nikto mi o tom nedal vedieť, čo je ešte viac komické. Snáď aspoň peniaze pôjdu na dobrú vec. Keď už mi chcú vziať desať tisíc, tak dúfam, že to neskončí u nejakej veľkej firmy,“ vyhlásil Opelka.Dvadsaťštyriročný Američan tiež uviedol, že podobnú tašku mal už na French Open. Pre US Open si nechal logo zmenšiť, avšak pri výrobe v Európe podľa neho došlo k chybe pri prevode z palcov na centimetre.

„Myslím, že trest je trochu prehnaný. Nie som tu od toho, aby som premeriaval znaky. Mám iné starosti, mojou prácou je vyhrávať zápasy,“ dodal Opelka, ktorý sa v prvom grandslamovom osemfinále v kariére stretne s Juhoafričanom Lloydom Harrisom.

Zdroj: sport.cz, ts

About Roderik Pastier

Check Also

Filip Polášek

Za jeden deň dva triumfy na Wimbledone: Filip Polášek v mixe postúpil do osemfinále

WIMBLEDON – Slovenský tenista Filip Polášek spolu so Slovinkou Andrejou Klepačovou postúpili do osemfinále mixu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

19 − 8 =