pondelok , 10 augusta 2020
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Fognini si musí dať vynútenú pauzu od tenisu: Nastal ten správny čas
Fabio Fognini
Fabio Fognini (TASR/AP - Andy Brownbill)

Fognini si musí dať vynútenú pauzu od tenisu: Nastal ten správny čas

Talian Fognini (33) má už nejaký čas problémy s členkami. Mnohí očakávali, že pandémia mu pomôže v úplnom uzdravení, no opak je pravdou. Rozhodol sa podstúpiť operáciu.


Operácia je u športovcov veľmi neobľúbenou záležitosťou. Veľa hráčov, ktorých sužujú zranenia to väčšinou rieši jednoduchšou cestou – odpočinkom. Niekedy však nastane situácia, keď ani pauza nestačí, kontroverzný Talian je jasným príkladom.

Fognini v rozhovore potvrdil, že zranený členok ho limitoval už dlhšiu dobu: “Už tri a pol roka mám problémy s ľavým členkom, aj napriek tomu, že ma to limitovalo, dokázal som s tým hrať. Neskôr sa ozval aj pravý členok. Myslel som si, že počas pandémie koronavírusu bolesť ustúpi, no nestalo sa tak a jediným riešením je operácia.“

Dlhodobé konzultácie s lekármi

Po dlhých rokoch riešenia tohto problému sa tak Fognini rozhodol pre toto radikálne riešenie. V rozhovore uviedol, že už dlhú dobu diskutoval svoj zdravotný stav s odborníkmi. Tí mu odporučili artroskopickú operáciu.Talian dúfa, že tento krok povedie k zlepšeniu jeho zdravotného stavu. Podľa predbežných prognóz by sa mal vrátiť na kurty začiatkom augusta. Bude zaujímavé sledovať, ako mu toto radikálne rozhodnutie ovplyvní jeho kariéru. Stane sa po rekonvalescencii čiernym koňom turnajov alebo mu v tom bude brániť aj naďalej jeho kontroverzná povaha?

O nás Roderik Pastier

Môže Vás zaujímať

Fiona Ferrová

VIDEO Turnajová štvorka to nezvládla: Prvý turnaj po reštarte korisťou nenasadenej hráčky

PALERMO – Francúzska tenistka Fiona Ferrová triumfovala na prvom turnaji seriálu WTA Tour po reštarte …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

12 + thirteen =