nedeľa , 27 septembra 2020
Tenisový Svet / Australian Open / Fognini a Opelka vo vzájomnom súboji nadávali rozhodcovi Bernardesovi
Foto: TASR

Fognini a Opelka vo vzájomnom súboji nadávali rozhodcovi Bernardesovi

MELBOURNE – Súboj 1. kola Australian Open medzi Talianom Fabiom Fogninim a Američanom Reillym Opelkom patrí zatiaľ medzi to najdramatickejšie i najemotívnejšie, čo diváci v Melbourne videli.

Zápas rozdelený do dvoch dní nebol náročný len pre oboch hráčov. Svoje si počas neho prežil aj brazílsky empajrový rozhodca Carlos Bernardes, ktorý sa dostal do ostrých výmen názorov tak s Fogninim ako i s Opelkom. Americkému obrovi prekážalo, že dostal varovanie za prekročenie časového limitu medzi výmenami, zatiaľ čo jeho súperovi boli rovnaké priestupky údajne tolerované.

„Koľkokrát to chceš ešte nechať tak? Si sku.vený úbožiak,“ kričal po arbitrovi Opelka, čo zachytili aj kamery. Talian zas dostal napomenutie za hádzanie rakety. „Nemôžem hrať pri rozhodcovi, ktorý ma nenechá na pokoji. Si hanba! Nie si na toto pripravený. Nemôžeš mi dať trestný fiftín, keď hodím raketu, zatiaľ čo on (Opelka) sústavne nadáva. To nie je to isté, ako keby som ti nadával,“ sťažoval sa podľa portálu Essentially Sports taliansky búrlivák.

Fognini má pocit, že k nemu vo svete tenisu nepristupujú rovnako ako k Rafaelovi Nadalovi. Španiel už v roku 2015 požiadal, aby jeho zápasy nerozhodoval Bernardes a dočkal sa. „Keď o to žiadal Nadal, bolo mu vyhovené, keď o to žiadal Fognini, nie. Keď o to žiadalo jeho veličenstvo, vtedy ste na to pristúpili,“ rozčuľoval sa.Napriek divokej atmosfére, ktorá na kurte panovala, sledovali diváci zaujímavé tenisové divadlo. Na konci bol šťastnejší Fognini, ktorý zvíťazil po obrate 3:6, 6:7(3), 6:4, 6:3, 7:6(5) a stal sa deviatym tenistom v tzv. otvorenej ére, ktorý otočil aspoň raz stav 0:2 na sety na každom zo štyroch Grand Slamov.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Anna Karolína Schmiedlová

Slováci v akcii: Nedeľa 27. september

BRATISLAVA – Dnes nám štartuje tretí grandslam sezóny, kde budeme mať úvodný hrací deň dve …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two × 3 =