utorok , 25 februára 2020
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Fognini: „Niekedy by som radšej sedel na gauči ako trénoval“
Foto: TASR

Fognini: „Niekedy by som radšej sedel na gauči ako trénoval“

ROTTERDAM – Talian Fabio Fognini sa počas turnaja ATP 500 v holandskom Rotterdame vyjadril o tzv. veľkej trojke i vlastnom prístupe k tenisu.

„Keď sú Roger (Federer) a Novak (Djokovič) na svojom vrchole, je to proti nim veľmi ťažké. Hrajú tak rýchlo, že vám nedajú žiadny priestor,“ povedal taliansky búrlivák citovaný portálom Essentially Sports. Srba Djokoviča zatiaľ porazil v kariére v jedinom z deviatich vzájomných zápasov, proti Švajčiarovi Federerovi má bilanciu 0:4, pričom ešte nezískal ani set.

Oveľa lepšie výsledky dosahuje Fognini proti Rafaelovi Nadalovi. Španiela porazil v 16 vzájomných zápasoch štyrikrát. „Proti ‚Rafovi‘ je to iné. Jeho tenis je fyzickejší. Ničí vás vo výmenách a mentálne, ale dá sa proti nemu hrať a vybehávať loptičky,“ pridal hodnotenie tretieho člena „veľkej trojky“.Na tlačovej konferencii rodák zo Sanrema pripustil i to, že ho často limituje vlastná lenivosť. „Niekedy by som radšej sedel na gauči ako trénoval a pripravoval sa na turnaj,“ dodal sebakriticky.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Kyrgios dal o sebe opäť vedieť spôsobom sebe vlastným

ACAPULCO – Austrálčan Nick Kyrgios patrí medzi najväčších odporcov antukových turnajov na okruhu. Pripomenul to …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × one =