John Peers, Filip Polášek
John Peers a Filip Polášek (Foto: TASR/AP - Seth Wenig)

Filip Polášek po tesnom semifinále US Open: Rozhodlo pár lôpt v treťom sete

NEW YORK – Slovenský tenista Filip Polášek s Austrálčanom Johon Peersom neuspeli v semifinále mužskej štvorhry na grandslamovom US Open.


Ako turnajové osmičky prehrali so siedmym nasadeným britsko-brazílskym párom Jamie Murray, Bruno Soares 3:6, 6:3, 4:6.

Tesné semifinále

„Semifinále bolo tesné, myslím si, že to bol dobrý zápas. Rozhodlo pár lôpt v treťom sete. Chalani ukázali svoju kvalitu a vyhrali zaslúžene. Gratulujem im a prajem veľa šťastia vo finále,“ citoval Poláška web STZ z rozhovoru pre Rádio Slovensko.S kapitánom Tóthom našli spoločnú reč

Po príchode na Slovensko čakajú Poláška reprezentačné povinnosti. „Na Davis Cup som sa vždy tešil a aj teraz sa teším. Som rád, že sme s kapitánom Tiborom Tóthom našli spoločnú reč. Verím, že to bude stretnutie, ktoré vyhráme my, bez ohľadu na to, kto tie potrebné tri body získa. Hlavne aby sme na konci oslavovali my,“ dodal.

Aj súper uznal ich kvalitu

„Bol to veľmi ťažký zápas. Polášek s Peersom sú veľmi nebezpeční, čo potvrdili v druhom sete, v ktorom sa rozohrali k výbornému výkonu. V treťom dejstve to bolo o pár loptičkách. Veľmi ma teší, že sa nám po obnovení spolupráce s Brunom takto darí,“ uviedol v prvom pozápasovom interview brat Andyho Murrayho – trojnásobného grandslamového šampióna v singli.John Peers, Filip Polášek
John Peers a Filip Polášek (Foto: TASR/AP – Seth Wenig)

Na druhý grandslam v New Yorku nedosiahne

Polášek nevyužil šancu zabojovať o druhý grandslamový titul. Vo februári triumfoval po boku Chorváta Ivana Dodiga na Australian Open v Melbourne po víťazstve nad Ramom a Salisburym. Po Wimbledone sa s Dodigom rozišli a Polášek si našiel nového deblového partnera, s ktorým postúpil do grandslamovébo finále už pri štvrtom spoločnom turnajovom vystúpení. Z New Yorku si odnášajú spoločnú prémiu 164.000 USD pred zdanením. Polášek si aj po US Open udrží post svetovej deblovej deviatky.

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Tím sveta, Laver Cup 2022

VIDEO Nečakané sa stalo skutočnosťou: Tím sveta na Laver Cupe ukončil kraľovanie Európy

LONDÝN – Tenisti Tímu sveta sa stali prvýkrát víťazmi Laver Cupu, keď v londýnskej 02 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

13 − 4 =