Home Najdôležitejšie Skvelý úvod na turnajové dvojky nestačil: Polášek s Dodigom si o ďalšiu trofej nezahrajú

Ivan Dodig, Filip Polášek

DUBAJ – Slovenský tenista Filip Polášek s Chorvátom Ivanom Dodigom neuspeli v semifinále štvorhry na podujatí ATP v Dubaji.

Šampióni Australian Open prehrali ako nasadené štvorky s turnajovými dvojkami Chorvátmi Matem Pavičom a Nikolom Mektičom 6:7 (4), 3:6. V prvom sete pritom nevyužili ani veľmi sľubné vedenie 4:1. Chorvátsky pár v siedmej hre dosiahol na brejk a nakoniec za 54 minút získal úvodné dejstvo v tajbrejku.

V druhom sete si obidve dvojice držali podanie až do šiestej hry, kedy slovensko-chorvátsky pár napriek vedeniu 30:15 a 40:30 servis neudržal a zahodený brejkbal Dodiga s Poláškom na ďalšom podaní súperov bol definitívnym klincom. Chorváti získali set v pomere 6:3 a celý zápas za necelú jeden a pol hodinku. Slovensko-chorvátsky pár využil len jeden z troch brejkbalov, turnajové dvojky dva z piatich, Poláškovi s Dodigom nepomohlo ani osem es, Chorváti ich dokopy mali na konte len polovicu.

V boji o turnajovú trofej čakajú na Paviča s Mektičom nasadené jednotky Cabal s Farahom.

Zdroj: ts, TASR