Home Správy Horanský cez Collariniho do štvrťfinále challengeru v Banja Luke

Horanský cez Collariniho do štvrťfinále challengeru v Banja Luke

BANJA LUKA – Piaty nasadený Filip Horanský zvíťazil v 3. kole turnaja ATP Challenger 80 v bosnianskej Banja Luke (46 600+ H, antuka vonku) nad 11. nasadeným Argentínčanom Andreom Collarinim po trojsetovom boji 3:6, 6:3, 6:3.

Horanský prišiel hneď v úvode o svoj servis. Stratu zmazal na príjme ziskom štvrtého gemu. Od stavu 3:3 však už žiadnu hru nezískal a Collarini ovládol prvé dejstvo za 34 minút pomerom 6:3.

Úvod druhého setu bol vyrovnaný. Filip čelil vo štvrtej hre brejkbalu, ktorý neodvrátil – 1:3. Následne zlepšil údery a efekt sa dostavil. Úplne otočil priebeh a za stavu 5:3 využil na riterne hneď prvý z troch setbalov.

Tretie dejstvo začal Slovák rovnako ako prvé – stratou podania. Súperov servis ukoristil vo štvrtom geme. Divoký priebeh zápasu pokračoval aj naďalej, pevnejšie nervy v závere ukázal náš reprezentant. Od stavu 2:3 získal štyri gemy za sebou a postúpil do ďalšieho kola.

• v zápase sa zrodilo 13 brejkov
  • Horanský mal 53 % úspešnosť zapojenia prvého servisu
  • pomer dvojchýb 5:5

Vo štvrťfinále narazí zverenec Karola Kučeru na víťaza duelu medzi 14. nasadeným Čiľanom Alejandrom Tabilom a Čechom Zdeňkom Kolářom.