štvrtok , 24 septembra 2020
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Federer vyriekol krásne slová o Nadalovi
Roger Federer
Roger Federer (Foto: TASR/AP)

Federer vyriekol krásne slová o Nadalovi

KAPSKÉ MESTO – Švajčiar Roger Federer a Španiel Rafael Nadal sú veľkí súperi, ale aj blízki priatelia. Dokumentujú to i slová, ktoré povedal švajčiarsky fenomén na jednej z tlačových konferencií pred piatkovou exhibíciou, ktorú absolvovali v juhoafrickom Kapskom Meste.

„Myslím si, že si skvele rozumieme. Radi sa vídame, radi spolu komunikujeme a uisťujeme sa v tom, že sa tenis uberá správnym smerom. Pamätám si ‚Rafu‘, keď bol mladý a hanblivý. Vzhliadal ku mne a vravel, že čokoľvek Roger chce, on bude rád. Potom dospel, stala sa z neho oveľa silnejšia osobnosť, naša rivalita rástla, ale stále si rozumieme,“ povedal „Fedex“ citovaný portálom Tennis World.

„Dnes sa pozeráme každý na život inak, no máme voči sebe obrovský rešpekt. Ja to tak mám voči každému, kto dosiahol toľko ako on. Bez ohľadu na to, ktoré moje rekordy prekoná. A platí to aj opačne. Myslím si, že sme šťastní, že máme jeden druhého,“ dodal švajčiarsky velikán.V inom rozhovore, z ktorého cituje portál Tennishead, Federer povedal: „Sme priatelia a rivali. Je to skvelý človek s úžasnými hodnotami a rodinou. Prezradil mi, že plakal od šťastia, keď som v roku 2009 vyhral Roland Garros.“

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

VIDEO Bublik trafil podávačku loptičiek: Na jeho reakciu však určite nezabudne

HAMBURG – V zápase prvého kola medzi 56. hráčom sveta Bublikom a Španielom Ramosom došlo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 + 9 =