Foto: TASR

Federer všetkých prekvapil – na ATP Cupe 2020 hrať nebude

BAZILEJ – Švajčiar Roger Federer sa vzdal štartu na prvom ročníku ATP Cupu, ktorý sa bude konať v troch austrálskych mestách 3. – 12. januára 2020.

„Je mi veľmi ľúto, že sa vzdávam štartu na premiérovom ATP Cupe. Keď som sa minulý mesiac na podujatie prihlásil, bolo to skutočne ťažké rozhodnutie. Znamenalo by to menej času doma s rodinou a intenzívny vstup do sezóny. Po dlhej diskusii s rodinou a tímom o nasledujúcom roku som sa rozhodol, že dva doma strávené týždne navyše budú výhodné pre moju rodinu i môj tenis,“ uviedol Federer citovaný oficiálnou stránkou Austrálskeho tenisového zväzu.

„Bolí ma, že nebudem súčasťou najvzrušujúcejšieho nového podujatia v kalendári. Je to však správne rozhodnutie, ak chcem hrať na okruhu dlhšie. Ospravedlňujem sa za nepríjemnosti a sklamanie, ktoré môžem fanúšikom spôsobiť, ale dúfam, že pochopíte, prečo som to spravil. Teším sa, že uvidím svojich austrálskych fanúšikov na Australian Open, kde budem svieži a pripravený,“ dodal skúsený Švajčiar.

Pre Švajčiarsko to znamená stratu možnosti štartu. Už dávnejšie oznámil neúčasť na ATP Cupe Stan Wawrinka, a tak by bol jednotkou Helvétov Henri Laaksonen – tenista z druhej stovky rebríčka. S tým pravidlá nepočítajú a 13. novembra bude oznámených posledných nie päť, ale šesť účastníkov na základe renkingu národnej jednotky.

About Michal Pokrivka

Check Also

tenisová raketa

Pôvodný plán nenaplnia: Koronavírus ovplyvní aj prestížny turnaj ATP Masters 1000 v Paríži

PARÍŽ – Tenisový turnaj ATP Masters 1000 v Paríži odohrajú na budúci týždeň bez prítomnosti …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eleven − one =