utorok , 14 júla 2020
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Federer to opäť schytal od Austrálčana: Na verejnosti povie, čo chcú ľudia počuť, ale…
Roger Federer
Roger Federer (Foto: TASR/AP - Adrian Dennis)

Federer to opäť schytal od Austrálčana: Na verejnosti povie, čo chcú ľudia počuť, ale…

MELBOURNE – Jednou z najčastejšie diskutovaných tém v tenise je prerozdeľovanie prize money. V porovnaní s elitnými hráčmi majú tí nižšie postavení podstatne nižšie príjmy a zasadzujú sa za vyrovnanejšie delenie. Jedným z odporcov modelu obmeneného delenia prémií je aj švajčiarsky velikán Roger Federer, aspoň tak to tvrdí austrálsky tenista Andrew Harris.


Aktuálna svetová 202. sa k pálčivej téme vyjadrila v nedávnom podcaste Whooshka, kde sa rozoberala otázka prize money. Harris cíti, že široká verejnosť stále dobre nerozumie rozdielom v prize money a sám by bol rád za model, pri ktorom by si aj 300. hráč svetového rebríčka dokázal zarobiť dosť peňazí na svoju podporu.Matteo Berrettini a Andrew Harris (vpravo) (Foto: TASR/AP/Andy Wong)

Povie, čo chcú ľudia počuť, ale…

Aj keď Federer túto myšlienku prerozdeľovania prémií pred časom oficiálne podporil, podľa Harrisa to nemyslel tak, ako to povedal. „Roger, Rafa a Novak. Sú na vrchole tak dlho, že takmer zabudli, aké to je v týchto spodných pozíciách. Viem, že Federer je za všetky peniaze pre elitu na vrchole. Na verejnosti povie, čo chcú ľudia počuť, že je za všetko to, aby peniaze boli prerozdeľované hráčom s nižším postavením, ale pokiaľ ide o hlasovanie, uprednostňuje držať to na vrchole,“ uviedol 26-ročný rodák z austrálskeho Melbourne v podcaste.Názor Federera už skritizoval aj predtým

Nie je to po prvýkrát, čo sa Harris obul do švajčiarskeho maestra. Asi pred mesiacom kritizoval Federera za tvrdenia, že udalosti ATP bez fanúšikov nie sú tým pravým a že turné by sa malo vrátiť až keď sa veci dajú späť do normálu. Harris uviedol, že je to veľmi sebecké, pretože je množstvo o prežitie bojujúcich hráčov, ktorí nevyhnutne potrebujú peniaze z prize money.

Federer sa ku kritike zatiaľ nevyjadril, ale je dosť možné, že k tomu čo nevidieť príde. Švajčiarsky velikán sa totiž už o pár dní prihovorí naživo svojim fanúšikom, ktorí sa ho budú môcť opýtať akékoľvek otázky a on bude pripravený odpovedať.

Zdroj: ts

O nás Majo Malinovský

Môže Vás zaujímať

Naomi Ósaková

FOTO Ósaková so sestrou boduje aj mimo kurtu: Po ich módnych rúškach sa len tak zaprášilo

NEW YORK – Dvojnásobná japonská grandslamová šampiónka a niekdajšia svetová jednotka Naomi Ósaková navrhla spolu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

one × one =