Home Najdôležitejšie Federer spoznal svojho osemfinálového súpera: Po trojsetovej výhre nad Chardym Brit vyzve švajčiarsku legendu

Daniel Evans

DAUHA – Britský tenista Daniel Evans zdolal v 1. kole na turnaji v katarskej Dauhe Francúza Jérémyho Chardyho po setoch 6:4, 1:6, 6:2. V osemfinále ho čaká vracajúci sa tenisový velikán – Roger Federer.

Zápas 34-ročného Chardyho a Brita Evansa bol od úvodu vyrovnaný. Skúsený Francúz mohol ísť do vedenia o dva gemy, ale šesť brejkbalových príležitostí nevyužil, za čo následne pykal. 28. hráč sveta využil hneď prvú možnosť a viedol 3:1. V ďalšom priebehu úvodnej sady si obaja tenisti držali svoje podania aj napriek tomu, že sme boli svedkami až ôsmych brejkbalov. Po hodine a šiestich minútach viedol Evans 1:0.

Druhý set jasnou záležitosťou Francúza

Druhá sada mala diametrálne odlišný scenár v porovnaní s prvým setom. Prvé tri hry si obaja hráči s ľahkosťou podržali svoje podania, ale od stavu 2:1 vyhrával gemy v druhom sete Chardy. Sériou štyroch gemov v rade nedal Evansovi šancu a vyrovnal na 1:1.

Britský tenista však v rozhodujúcom sete zmobilizoval svoje sily a okrem zlepšeného podania sa začal presadzovať aj na riterne. Po dvoch brejkoch vyhral hladko tretí set v pomere 6:2.

Federer proti Britovi favoritom

Švajčiarska legenda sa vinou zranení a dvoch operácií kolena vracia na kurty po dlhých 13-tich mesiacoch. Vo vzájomných zápasoch vedie nad 30-ročným Evansom jednoznačne 4:0. Posledné dve výhry prišli v roku 2019, keď ho Federer zdolal najprv na Australian Open (7:6, 7:6, 6:3) a následne aj na US Open hladko 6:2, 6:2, 6:1.

Zápas sa odohrá už v stredu, konkrétny čas zápasu bude stanovený pri vytváraní denného programu v poobedňajších hodinách.