Rafael Nadal s trofejou
Rafael Nadal s trofejou (Foto: TASR/AP - Michel Euler)

Federer reaguje na Nadalove vyrovnanie rekordu: Slová obrovského rešpektu veľkému rivalovi a šampiónovi

PARÍŽ – Trinásty triumf španielskeho tenistu Rafaela Nadala na Roland Garros je podľa Rogera Federera jeden z najlepších športových výkonov v histórii. Nadal sa v nedeľu v počte grandslamových trofejí vyrovnal práve dvadsaťnásobnému šampiónovi zo Švajčiarska.


Obrovský rešpekt

„Vždy som mal k Rafovi obrovský rešpekt ako k človeku a šampiónovi. Už dlhé roky je môj najväčší rival a vzájomne sa motivujeme k tomu, aby sme boli lepšími hráčmi. Preto je mi veľkou cťou pogratulovať mu k dvadsiatemu triumfu na grandslamovom turnaji. Obdivuhodný je najmä fakt, že až trinásť z nich dosiahol na Roland Garros. Podľa môjho názoru je to jeden z najlepších športových výkonov v histórii. Verím, že jubilejná dvadsiatka bude pre nás oboch len ďalší krok v kariére,“ povedal podľa agentúry AP Federer, ktorý v Paríži neštartoval pre zranenie kolena.I have always had the utmost respect for my friend Rafa as a person and as a champion. As my greatest rival over many…

Uverejnil používateľ Roger Federer Nedeľa 11. októbra 2020

Tridsaťštyriročný Nadal zdolal Srba Novaka Djokoviča 6:0, 6:2, 7:5 a k štyrom triumfom na US Open, dvom vo Wimbledone a jednom na Australian Open pridal trinásty v Paríži.

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Martin Kližan

Slováci v akcii: Nedeľa 25. október

BRATISLAVA – Dnes sa na súťažných kurtoch objaví kvarteto slovenských zástupcov, ktorým budeme silno držať …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

20 + 7 =