utorok , 11 augusta 2020
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Federer prvýkrát otvorene zvažuje koniec kariéry: Je to pre mňa veľký moment
Roger Federer
Roger Federer (Foto: TASR/AP)

Federer prvýkrát otvorene zvažuje koniec kariéry: Je to pre mňa veľký moment

BAZILEJ – Problémové pravé koleno prinútilo Rogera Federera v tomto roku už k dvom operáciám a budúcnosť švajčiarskeho maestra, ktorý za mesiac oslávi už 39. narodeniny, je tak vo hviezdach.


Federer, ktorý oznámil predčasné ukončenie aktuálnej sezóny a plánovaný návrat v tej nasledujúcej, vyvolal jedným z posledných vyhlásení vo fanúšikoch veľké pochybnosti. „Vzhľadom na aktuálnu koronavírusovú situáciu a dvom operáciám kolena je to pre mňa veľký moment. Musím zvážiť, či ešte chcem pokračovať v kariére,“ uviedol švajčiarsky velikán pre časopis GQ. „Pre mňa je ľahké teraz povedať, že chcem, ale čaká ma dlhá cesta a musím byť, čo sa rekonvalescencie týka, trpezlivý,“ dodal rodák z Bazileja.Dlhoročný tréner Lüthi o zdraví Federera

„Rogerovi sa po druhej operácii darí dobre, zotavuje sa podľa plánu. Do teraz skôr odpočíval a rehabilitoval, ale čoskoro začne opäť pracovať na kondícii so svojim kondičným trénerom Pierrom Paganinim,“ uviedol dlhoročný Federerov tréner Lüthi pre švajčiarsku televíznu a rozhlasovú spoločnosť SRF. „Našou prioritou teraz je, aby sa Roger stopercentne zotavil. Keď s ním pracujete, máte stále pocit, že trénujete juniora a nie niekoho na sklonku kariéry, to je na spolupráci s ním to krásne. Prípravu budeme sústrediť na ďalšiu sezónu,“ dodal kouč.

Severin Lüthi a Roger Federer (Foto: TASR/AP)

Aj keď po týchto slovách fanúšikovia švajčiarskeho tenisového génia môžu sršať nadšením, podobnú správu Lüthi priniesol už vo februári po prvom artroskopickom zákroku na pravom kolene Federera, ktorý sa napokon ukázal ako neúčinný a Švajčiar musel s kolenom opäť pod skalpel.Druhá operácia ukončila sezónu

Federer absolvoval v tejto sezóne len úvodný grandslam sezóny Australian Open, na ktorom v semifinále nestačil na víťazného Djokoviča. Potom musel nečakane na prvú operáciu s problémovým kolenom a plánoval návrat na júnovú trávnatú časť. Ten napokon zhatila pandémia koronavírusu ale tiež ťažkosti, ktoré poslali Rogera na druhú operáciu s kolenom a tá velikánovi priniesla predčasný koniec sezóny.

Zdroj: ts

O nás Majo Malinovský

Môže Vás zaujímať

Barbora Strýcová

Grandslamových NIE stále pribúda: US Open aj bez českej svetovej dvojky a wimbledonskej šampiónky

PRAHA – Aktuálna deblová svetová dvojka Barbora Strýcová je po Barbore Krejčíkovej druhou českou tenistkou, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two × 5 =