pondelok , 21 septembra 2020
Tenisový Svet / US Open / Federer po prehre s Rubľovom: „Odohral excelentný zápas“
Foto: TASR

Federer po prehre s Rubľovom: „Odohral excelentný zápas“

CINCINNATI – Švajčiar Roger Federer včera prehral v 3. kole turnaja ATP Masters 1000 v Cincinnati s Rusom Andrejom Rubľovom. Po zápase sa vyjadril k podmienkam v Ohiu i zápasu.

„Tento kurt je určite rýchlejší ako wimbledonský. Loptičky vyskakujú vyššie, je ťažké kontrolovať to. Teplo je ďalší faktor. Cincinnatský turnaj je rýchlejší ako Wimbledon,“ začal na tlačovej konferencii svoje rozprávanie 38-ročný Švajčiar citovaný portálom Essentially Sports.

„Denné zápasy sú náročné, loptičky lietajú v horúčavách rýchlejšie. Mám rád severoamerické podmienky, rýchle kurty, tvrdý povrch, ale Rubľov mi nedoprial žiadny rytmus. Proti hráčovi ako je on je obťažné nájsť spôsob ako hrať,“ pokračoval.

„Potreboval som príliš veľa času, kým som sa dostal do zápasu. Moje podanie nebolo dobré. On hral skvele. Nemôžem byť veľmi frustrovaný, pretože bol jednoducho príliš dobrý. V príprave sa budem snažiť trénovať počas horúcich dní. Už sa teším na US Open,“ odhalil Federer plán tréningov na newyorský Grand Slam.

Ruského súpera za jeho výkon vychválil: „Hral úžasne čisto. Obrana, útok, skvelý servis. Nedaroval mi nič. Bol všade, takže to bolo pre mňa náročné. Odohral excelentný zápas. Bol som ohromený, skvelý výkon z jeho strany.“

Svojich fanúšikov „Fedex“ ubezpečil, že sa napriek nečakanej prehre cíti fajn. „Nemám žiadne zranenie. Bez ohľadu na výsledok z tohto týždňa sa cítim dobre,“ dodal po prvej prehre s kvalifikantom od Miami 2007, kde nestačil na Argentínčana Guillerma Caňasa. Prehra za 62 minút je zároveň najrýchlejšia od Sydney 2003, kde ho za 54 minút „vyprášil“ iný argentínsky tenista Franco Squillari.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Kovalík šokujúco končí už v prvom kole kvalifikácie na Roland Garros: Prehral s 220. hráčom sveta

PARÍŽ – Slovenský tenista Jozef Kovalík prekvapivo končí už v prvom kole kvalifikácie na Roland …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

17 + 11 =