piatok , 3 apríla 2020
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Federer po latinskoamerickom turné: „Neskončím nikdy“
Foto: TASR

Federer po latinskoamerickom turné: „Neskončím nikdy“

NEW YORK – Švajčiar Roger Federer sa po latinskoamerickom turné, ktoré sa skončilo v nedeľu v ekvádorskom Quite, presunul do New Yorku, kde zavítal do štúdia televíznej stanice NBC News.

Federer prezradil, že začal spolupracovať so švajčiarskou značkou obuvi On Running. „Som investorom v spoločnosti. Sme partneri. Sú priateľskí, už sa pár rokov poznáme. Rozprávali sme sa o tom, čo by sme mohli spolu podniknúť. Je to rýchlo rastúca firma. Myslím si, že je to perfektné načasovanie. Ako viete, milujem módu, milujem obuv. Budem im pomáhať ako budem môcť,“ uviedol bazilejský rodák, ktorý bude modely tenisiek aj navrhovať.

Ako je už niekoľko rokov zvykom, dostal aj otázku týkajúcu sa konca kariéry. „Počas posledného týždňa sa ma pýtali ako a kedy skončím. Mám pocit, že to všetci chceli vedieť. Ale to sa nestane. Spoločnosť On Running nechce, aby som skončil. Chcú, aby som hral tak dlho, ako to bude možné, čo je aj môj cieľ. Neskončím nikdy,“ odpovedal s úsmevom 38-ročný velikán.

Na margo života po kariére Federer povedal: „Každý rok začínam plánovať s otázkou, kam pôjdeme s rodinou na dovolenku. Keď som mal v roku 2016 problémy s kolenom a takmer osem mesiacov som rehabilitoval, cítil som, že taký by mohol byť život po kariére. Bolo pekné môcť si naplánovať stretnutia s priateľmi, užiť si víkendy, stredajšie obedy či piatkové večere. Na to sa veľmi teším.“

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Podivná vojna – v Rakúsku sa bijú cez médiá Thiem a Bresnik

VIEDEŇ – Günther Bresnik, uznávaný rakúsky kouč, ktorý roky dohliadal na rozvoj svojho krajana Dominica …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

six − one =